Český parkur se přece jen představí na olympiádě. Po 84 letech! | iSport.cz
7. ledna 2020 • 15:45

Český parkur se přece jen představí na olympiádě. Po 84 letech!

Autor: ija
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
Změny ve F:L: Jak se bude testovat a kolik to kluby bude stát?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tuhle zprávu už nikdo nečekal! Česká republika bude mít přece jen parkurový tým v Tokiu. Web Jezdci.cz přinesl informaci, že Mezinárodní jezdecká federace rozhodla o účasti českého družstva místo původně kvalifikované Ukrajiny. Půjde o první olympijskou účast v téhle disciplíně po 84 letech! Vedle parkurového týmu bude mít Česko účast i v disciplíně military, tedy všestrannost.Český parkurový tým kolem Aleše Opatrného těsně neuspěl v červnové kvalifikaci v Budapešti, přímý postup vybojovali Ukrajinci. Jak informuje web Jezdci.cz, v následujících měsících se však ukázalo, že tři ze čtyř členů týmu neměli vyjeté minimální kvalifikační požadavky se svými koňmi. Tato skutečnost vyšla najevo poté, co byl kvůli nezákonnému prodeji plynu obviněn a zatčen ukrajinský podnikatel Alesandr Onišenko, který družstvo sestavil a je majitelem ukrajinských koní.

Podle pravidel Mezinárodní jezdecké federace (FEI) přitom musí kvalifikační požadavky splnit konkrétní dvojice jezdec – kůň. Vzhledem k olympijské účasti v Tokiu měla Ukrajina k 31. prosinci potvrdit účast svého týmu, nejméně tři způsobilé dvojice však neměla a její místo zaujímá další nejvýše postavený tým z budapešťské kvalifikace, tedy Česko.

V České republice, na rozdíl od Ukrajiny, mají minimální kvalifikační požadavky vyjeté hned čtyři jezdci se svými koňmi: jde o Emmu Augier de Moussac s Divou, Annu Kellnerovou (se Silverstonem, s nímž startovala i v Global Champions League), Zuzanu Zelinkovou (Caleri) a Ondřeje Zváru (Quimero). Jeden ze dvou požadovaných výsledků má splněn i Aleš Opatrný.   

Z těchto jezdců by pak měli být vybráni tři, kteří se do Tokia opravdu podívají. "Je to samozřejmě splněný sen. Mám ale jen jednoho koně, takže to bude ještě dlouhá cesta. Musím doufat, abych byl do týmu vybrán,“ komentoval nečekanou zprávu Aleš Opatrný.

Československý parkurový tým startoval na olympiádě naposledy v Berlíně 1936. Českou republiku pak po rozpadu federace reprezentoval na olympijských hrách pouze Jaroslav Hatla ve všestrannosti v Aténách 2004 a v Pekingu 2008. Na něj by měl letos navázat Miloslav Příhoda, a pokud do 1. června splní kvalifikační požadavky, tak i Miroslav Trunda.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud