15. června 2013 • 10:45

Kanoista Fuksa má evropské zlato z kilometru, Dostál byl třetí

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se stal mistrem Evropy v závodu na 1000 metrů. V portugalském Montemor-o-Velho v dnešním finále porazil Francouze Mathieua Goubela o 1,695 sekundy. Kajakář Josef Dostál vybojoval na stejné trati bronzovou medaili.

Fuksa má nakročeno k tomu, aby se stal nástupcem dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora.

Dvacetiletý závodník sice nezačal nejrychleji, na prvním mezičasu byl až šestý, ale v polovině trati se posunul na druhé místo a 250 metrů před cílem už vedl. Jeho finiši žádný ze soupeřů nestačil. Fuksa tak vylepšil čtvrté místo z loňského ME v Záhřebu.

Dostál je platným členem bronzového olympijského čtyřkajaku a na šampionátu se neztratil ani na singlkajaku. Nestačil pouze na Dána Reneho Poulsena a bronzového olympijského medailistu z Londýna Němce Maxe Hoffa.