Amálie Hilgertová po svém prvním ME: Jsem na sebe naštvaná | iSport.cz
Amálie Hilgertová: Když už nepojede na MS teta, aspoň, že jsem tam já
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
Chomutov - Kometa Brno: Kevin Klima svou první brankou v extralize navýšil vedení domácích na 2:0 Chomutov - Kometa Brno: Kevin Klima svou první brankou v extralize navýšil vedení domácích na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SLOVINSKA | Předání rodinného pádla. Tak nazvala Štěpánka Hilgertová svůj postupný odchod z kanoistické scény a nástup své neteře Amálie Hilgertové. Zatímco dvojnásobná olympijská vítězka na mistrovství Evropy vodních slalomářů ve slovinském Tacenu nepostoupila z kvalifikace, Amálie se probojovala do semifinále. Po něm ale spokojená nebyla. „Jsem na sebe naštvaná,“ řekla na rovinu.Když odcházela z prostoru cíle po dojetí své semifinálové jízdy, ve které byla v tu chvíli předposlední, bylo poznat, že se zlobí. „Byla to hrozná jízda. Některé části vyšly dobře, ale nemám ráda, když chybuju na začátku, protože se to se mnou veze celou dobu a tam mě to hned v první protivodě vyhodilo jinak, než jsem chtěla a udělala jsem tam přesně ty záběry, které jsem tam udělat neměla. To vedlo k tomu, že jsem šťouchla. Potom jsem se tam splašila, chtěla jsem to dohnat, přišel druhý šťouch a pak už mi bylo jasný, že už mám jenom dojet, takže už jsem pak jela docela dobře,“ líčila, kde nastal problém.

Kajakářky Hilgertovy: Společný závod? Škoda, že v cíli nebyl důvod k radosti
480p 360p 240p

To jí zkazilo celý dojem z první velké akce mezi seniory. „Jsem na sebe naštvaná, protože jsem mohla jet úplně v klidu. Sice by to asi tady nestačilo, protože holky jely výborně, ale aspoň bych měla dobrý pocit z té jízdy a to teď úplně říct nemůžu,“ přiznala dívka, která v semifinále skončila osmnáctá.

Její jízdu hodně prožívala i teta Štěpánka. „Měla jsem husí kůži, stály mi chlupy na rukou, už když stála na startu a věděla jsem, že pojede. Myslím, že i přes tu jízdu, která jí nevyšla, nemá důvod být naštvaná. Samozřejmě kdyby jí to klouzlo, tak jako v kvalifikaci, tak ve finále mohla být. Rozhodně to nebylo mimo její možnosti, ale musela by předvést svou top jízdu. Má tam rezervy a myslím, že vědět v tomhle věku, že mám rezervy a mám se kam zlepšovat, může být fajn pocit,“ prohlásila Štěpánka Hilgertová.

Podobného názoru je i trenér Amálie Jiří Prskavec starší. „I trenér říkal, že tím, že jsem se dostala do semifinále, mám pro sebe splněno. Nebylo to jednoduchý, kvaldu jsem jela dobře, i se šťouchem jsem si to vyjela, takže jsem nejela ani nijak pomalu. S tou jsem spokojená, jen mě mrzí, že jsem to nezakončila i v semifinále hezkou jízdou.“

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze