Amálie Hilgertová po svém prvním ME: Jsem na sebe naštvaná | iSport.cz
Romana Barboříková
4. června 2017 • 17:38

Amálie Hilgertová po svém prvním ME: Jsem na sebe naštvaná

Vstoupit do diskuse
0
Amálie Hilgertová: Když už nepojede na MS teta, aspoň, že jsem tam já
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
Liberec přehrál oslabené Rumuny. Teď ho čeká APOEL
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SLOVINSKA | Předání rodinného pádla. Tak nazvala Štěpánka Hilgertová svůj postupný odchod z kanoistické scény a nástup své neteře Amálie Hilgertové. Zatímco dvojnásobná olympijská vítězka na mistrovství Evropy vodních slalomářů ve slovinském Tacenu nepostoupila z kvalifikace, Amálie se probojovala do semifinále. Po něm ale spokojená nebyla. „Jsem na sebe naštvaná,“ řekla na rovinu.Když odcházela z prostoru cíle po dojetí své semifinálové jízdy, ve které byla v tu chvíli předposlední, bylo poznat, že se zlobí. „Byla to hrozná jízda. Některé části vyšly dobře, ale nemám ráda, když chybuju na začátku, protože se to se mnou veze celou dobu a tam mě to hned v první protivodě vyhodilo jinak, než jsem chtěla a udělala jsem tam přesně ty záběry, které jsem tam udělat neměla. To vedlo k tomu, že jsem šťouchla. Potom jsem se tam splašila, chtěla jsem to dohnat, přišel druhý šťouch a pak už mi bylo jasný, že už mám jenom dojet, takže už jsem pak jela docela dobře,“ líčila, kde nastal problém.

Kajakářky Hilgertovy: Společný závod? Škoda, že v cíli nebyl důvod k radosti

To jí zkazilo celý dojem z první velké akce mezi seniory. „Jsem na sebe naštvaná, protože jsem mohla jet úplně v klidu. Sice by to asi tady nestačilo, protože holky jely výborně, ale aspoň bych měla dobrý pocit z té jízdy a to teď úplně říct nemůžu,“ přiznala dívka, která v semifinále skončila osmnáctá.

Její jízdu hodně prožívala i teta Štěpánka. „Měla jsem husí kůži, stály mi chlupy na rukou, už když stála na startu a věděla jsem, že pojede. Myslím, že i přes tu jízdu, která jí nevyšla, nemá důvod být naštvaná. Samozřejmě kdyby jí to klouzlo, tak jako v kvalifikaci, tak ve finále mohla být. Rozhodně to nebylo mimo její možnosti, ale musela by předvést svou top jízdu. Má tam rezervy a myslím, že vědět v tomhle věku, že mám rezervy a mám se kam zlepšovat, může být fajn pocit,“ prohlásila Štěpánka Hilgertová.

Podobného názoru je i trenér Amálie Jiří Prskavec starší. „I trenér říkal, že tím, že jsem se dostala do semifinále, mám pro sebe splněno. Nebylo to jednoduchý, kvaldu jsem jela dobře, i se šťouchem jsem si to vyjela, takže jsem nejela ani nijak pomalu. S tou jsem spokojená, jen mě mrzí, že jsem to nezakončila i v semifinále hezkou jízdou.“

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud