22. května 2022 • 14:33

Dostál až ve finále C: Z vody bič neupletete. Konkurenti proháněli elitu

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Opava 3:0. Hladká výhra, Kuchta ještě nehrál
KARLOS SHOW s Bendovou a Jindrovou: Sex před zápasem? Nás nakopne, chlapa unaví
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má doma čtyři olympijské medaile, v nové sezoně ale kajakář Josef Dostál zažívá těžké časy. Na Světovém poháru v Račicích nebyl po nedávných zdravotních problémech v ideální formě a na deblu s Radkem Šloufem jel až ve finále C. „Prostě nemám natrénováno a je to vidět. Z vody bič neupletete,“ povzdechl si Dostál. Konkurenční debl Jakub Špicar, Daniel Havel skončil sedmý.Při nedávných nominačních závodech Dostál na singlu po dlouhé době prohrál, když ho na pětistovce předjel Jakub Špicar. I proto při Světovém poháru v Račicích startoval jenom na deblu.

„Projevilo se trošku zdravotní omezení. Před soustředěním v Kalifornii jsem měl covid, po návratu mě skolila rýmička, trošku horší chřipka. Na nominačních závodech bylo vidět, že jsem nebyl ve své formě. Jakub Špicar mě porazil na pětistovku doma poprvé za jedenáct let,“ líčil Dostál.

A při Světovém poháru v Račicích to nebylo lepší. S parťákem Radkem Šloufem spolu na loňské olympiádě v Tokiu vyjeli bronzové medaile na kilometru, úvodní představení na nové olympijské pětistovce se jim ale nepovedlo.

„Radek je na tom dobře, ale já ho dneska nepodržel. Radek na tom mohl být sebelíp, tak když tam chybí půlka té posádky, ta připravenost, tak to nejde,“ hodnotil Dostál. „Předvedli jsme jízdu poznamenanou celou předešlou přípravou. Myslím, že je to pro mě taková vzpruha, že budu vědět, že příště musím pořádně trénovat.“

Do finále se naopak dostal debl Špicar – Havel, který v Račicích před pěti lety získal bronzové medaile z mistrovství světa na kilometru. Ve vyrovnaném finiši v závěru trochu zvadl a v těsném závodě skončil sedmý.

Josef Dostál s Radkem Šloufem vyhráli finále C
Josef Dostál s Radkem Šloufem vyhráli finále C

„Věděli jsme, že jsme od medaile, protože jsme tam bohužel v posledních dvaceti metrech už trochu vypadli a loď nám zpomalila. Ale myslím si, že se nám jízda povedla. Na nás jsme to zkusili víc napálit od začátku. V konci už nám síly docházely, ale to už je takový boj,“ řekl Havel.

Medailová disciplína z Tokia je na startu další sezony ve zvláštní situaci. Dostál se Šloufem se kromě tréninkového manka potýkají také se změnou trati z kilometru na pětistovku.

„Nám šel s Radkem krásně ten kilometr, což se nedá vyvrátit. Tu změnu jsem musel přijmout, je to pro nás výzva. Zkouším nová, rychlejší tempa, než je dlouhý, táhlý záběr v kilometru,“ vysvětluje Dostál.

V Račicích český minisouboj jasně ovládli Špicar s Havlem, pro ně je však debl jen doplňkovou disciplínou k olympijskému čtyřkajaku, v němž byli v Račicích na pětistovce pátí.

„Na příštím Světovém poháru nás čeká jenom K4. Jsem rád, že jsme si tady mohli debla vyzkoušet, ale je to pro nás spíš odměna,“ vysvětlil Špicar.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud