10. června 2022 • 17:25

České lodě v Troji stoprocentní. Fišerová porazila australskou hvězdu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
SESTŘIH: Česko - Švýcarsko 2:0. ZLATÁ domácí pohádka! Rozhodl Pastrňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všechny české lodě postoupily hned z prvního kola kvalifikace do víkendových semifinále Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Nejvíce se dařilo Tereze Fišerové na kajaku a kanoistce Gabriele Satkové, které své kvalifikační jízdy vyhrály. Na rozdíl od nedávného mistrovství Evropy nemusel do druhé jízdy ani olympijský vítěz Jiří Prskavec.Velmi povedený den prožila Fišerová, která si v obou kategoriích v kvalifikaci připsala skalp australské hvězdy Jessicy Foxové. Na kajaku, na kterém má premiérovou sezonu mezi dospělými, byla čistou jízdou za 95,53 sekundy nejrychlejší. Foxová na ni kvůli dvěma trestným sekundám ztratila tři desetiny. Odpoledne Fišerová neměla problémy s postupem ani v kategorii kanoistek, v níž už získala řadu velkých medailí. V první kvalifikační jízdě skončila těsně před Foxovou čtvrtá necelé tři sekundy za nejrychlejší ženou kvalifikace Gabrielou Satkovou. Ta v kvalifikaci dominovala, vyhrála ji o dvě a půl sekundy před Němkou Andreou Herzogovou.

Martina Satková postoupila do semifinále kanoistek z osmé příčky. Mezi kajakářkami doplnily Fišerovou patnáctá Barbora Valíková a Antonie Galušková, která navzdory šesti trestným sekundám uzavřela postupovou dvacítku.

Mezi kajakáři se z českých reprezentantů v kvalifikaci nejlépe dařilo obhájci celkového triumfu v SP Vítu Přindišovi, jenž po čisté jízdě obsadil šestou příčku. Loňský vítěz z Troji a novopečený mistr Evropy Prskavec byl se dvěma trestnými sekundami osmý, mistr světa z roku 2017 Ondřej Tunka postoupil z jedenácté příčky. Kvalifikaci vyhrál Ital Giovanni de Gennaro.

Stoprocentně úspěšní byli na rozdíl od evropského šampionátu v Liptovském Mikuláši kanoisté. Stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan se kvalifikoval jako šestý, o dvě místa za ním skončil Vojtěch Heger a ze čtrnáctého místa postoupil do semifinále úřadující mistr světa Václav Chaloupka.

Kajakářské kategorie budou mít semifinále a finále v sobotu, kanoisty a kanoistky totéž čeká v neděli.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud