18. července 2018 • 14:15

Poklad z nebe! Jak Američanka přijela s občanstvím a zlomila český rekord

TOP VIDEA
PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová
Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdá se, že českému plavání spadl z nebe poklad. Třiadvacetiletá Američanka s českými kořeny Anika Apostalonová přijela do Česka, o víkendu zazářila na národním šampionátu, kde mimo jiné zaplavala národní rekord na kraulařské stovce, a už jen technické detaily ji dělí od nominace na srpnové ME v Glasgow. „Cítím se tu jako doma,“ usmívá se Apostalonová.Byla to akce kulový blesk. Jsou to přesně dva týdny, co se Anika Apostalonová objevila v Česku. Z Ameriky přilétá za maminkou každé léto, ale teď to bylo jiné. V ruce měla čerstvý český pas a v hlavě plán, jak posunout svou plaveckou kariéru.

O víkendu na mistrovství republiky o sobě dala pořádně vědět. Vyhrála kraulařskou padesátku i stovku, v obou disciplínách splnila limit na mistrovství Evropy a na stovce dokonce časem 54,28 sekundy o 34 setiny překonala národní rekord Barbory Seemanové.

„Já jsem ji viděl poprvé až ve čtvrtek. V průběhu jara jsem jen zaznamenal náznakovou korespondenci, že je dívčina ze Spojených států s českými kořeny, která by ráda reprezentovala Česko,“ líčí trenér národního týmu Vlastimír Perna. „Na mistrovství republiky plavala kvalitní výkony. Jsem rád, že se rozhodla reprezentovat Českou republiku. Určitě bude posilou nejenom výkonností, ale i mentální.“

Apostalonová vyrůstala v americkém Novém Mexiku, kde se narodila české mamince a americkému tatínkovi s řeckými kořeny. „Technicky je čeština můj první jazyk, ale tím, že žiju v Americe, tak to angličtina přebila. Být Čechoameričankou znamená, že máte v každé z těch zemí jednu nohu. Cítím se tady vítána," usmívala se Apostalonová, když se včera před tréninkem posadila na zahrádku stadionu v Podolí.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze