Zklamaná Seemanová: Katastrofa, strašný. Ještě nejsem světová jednička... | iSport.cz
Martin Hašek
8. prosince 2019 • 13:00

Zklamaná Seemanová: Katastrofa, strašný. Ještě nejsem světová jednička...

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Baroš by mohl být "ambasadorem", připomíná mi ho Hložek
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z GLASGOW | Za sobotní páté místo ve finále dvoustovky na ME v krátkém bazénu v Glasgow dostala kraulerka Barbora Seemanová od trenérky Petry Škábové sladké lízátko. Dnešní rozplavba na čtyřstovce jí ale pořádně zhořkla. Časem 4:07,79 skončila třináctá a šampionát pro ni skončil. Znakař Tomáš Franta naopak i ve třetím závodě zlepšil národní rekord, po čase 23,80 na padesátce ho čeká semifinále.„Asi bych to možná radši nehodnotila. Katastrofa, strašný, nechápu to. Od začátku to bylo úplně špatně,“ sypala ze sebe Barbora Seemanová po rozplavbě na 400 metrů kraul.

V ní sice po startu vedla, ale od druhé stovky se začala propadat a do cíle se dostala o víc než čtyři sekundy za svým říjnovým národním rekordem z Plzeňských sprintů.

„Únavu jsem ze včerejška necítila, nebyla jsem nějak rozložená, netuším, čím to bylo, nedokážu to teď říct,“ hodnotila Seemanová.

Do Glasgow odjížděla po povedeném podzimu, během něhož sbírala medailová umístění na závodech Světového poháru a překonávala národní rekordy. V Glasgow se ale na stovce a čtyřstovce nedostala do finále, nejlíp byla pátá ve finále dvoustovky.

„Asi se potvrdilo to, že prostě ještě nejsem evropská ani světová jednička, ani trojka, ani něco podobného,“ řekla Seemanová. „S dvoustovkou jsem spokojená, samozřejmě, medaile nebyla, což Češi budou určitě zklamaní. Ale já si myslím, že to není moje poslední mistrovství Evropy. Ještě k tomu je to krátký bazén, takže to neberu jako katastrofu.“

Znakař Tomáš Franta i ve třetím závodě na ME zlepšil národní rekord. Po stovce i dvoustovce mu čas 23,80 sekundy v rozplavbě na 50 metrů stačil na třinácté místo, z něhož postoupil do večerního semifinále.

„Padesátka je sama o sobě hodně nasekaná. Vůbec jsem si nebyl jistý, jestli tam proklouznu, protože v call roomu nemáme možnost sledovat výsledky. Čekal jsem a jsem mile překvapen,“ uvedl Franta.

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud