23. června 2022 • 20:31

Nejmladší šampionka (18) na stovce! Australanka pokořila rekordmanku

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Nový trenér má být do ledna: Už jednáme s kandidáty, říká Fousek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plavkyně Mollie O'Callaghanová získala na mistrovství světa v Budapešti na kraulařské stovce první individuální titul kariéry. Australanka, jež má z dvojnásobné trati stříbro a v sobotu slavila premiérové zlato se štafetou, porazila časem 52,67 švédskou světovou rekordmanku Sarah Sjöströmovou a ve věku 18 let a 82 dní se stala nejmladší šampionkou na této trati od roku 1991, kdy v 18 letech a 22 dnech zvítězila Američanka Nicole Haislettová.Na prsařské dvoustovce triumfovala dvojnásobná olympijská vítězka z Ria de Janeiro Lilly Kingová. Američanka, jež už má ve sbírce čtyři zlata z MS 2017, porazila Australanku Jennu Strauchovou a krajanku Kate Douglassovou. Po Rusce Julii Jefimovová dokázala jako druhá žena v historii posbírat na světových šampionátech tituly na prsařských tratích 50, 100 i 200 m.

Po dvou stříbrech se na znakařské dvoustovce dočkal zlata z MS její krajan Ryan Murphy. Američan naplno využil nepřítomnosti ruského olympijského vítěze Jevgenije Rylova, za nímž skončil druhý i v Tokiu.

Triumf z Tokia naopak na znakařské dvoustovce zopakoval Australan Zac Stubblety-Cook. Držiteli světového rekordu na této trati z loňského roku (2:05,95) tentokrát stačil čas 2:07,07, o stříbro se podělili Japonec Ju Hanaguruma a Švéd Erik Persson.

Štafetový závod na 4x200 m volný způsob vyhráli na závěr dnešního plaveckého programu Američané a získali pro USA v Budapešti už 14. titul.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud