15. dubna 2017 • 19:28

Prostějovská jízda pokračuje! Volejbalistky dělí poslední výhra od finále

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Volejbalové mistryně z Prostějova vyhrály i druhé semifinále nad KP Brno a ve středu mohou slavit postup do dalšího finále, z něhož chtějí devátý extraligový titul v řadě. Série Olomouce s Ostravou je po dnešku vyrovnaná 1:1, protože Hanačky se oklepaly z páteční domácí prohry a zvítězily 3:0.

Brňanky znovu vzaly prostějovským favoritkám set, když druhý získaly pro sebe 25:22, jenže více už zkušený tým Miroslava Čady nedovolil. Jeho ofenzivu táhla německá smečařka Laura Emontsová s 19 body. Prostějov se znovu mohl spolehnout i na servis a touto zbraní bodoval desetkrát.

Volejbalistky Olomouce letos sebraly Prostějovu Český pohár a do play off šly z druhého místa, v pátek ale začaly sérii s Ostravou domácí prohrou 1:3. Dnes už další klopýtnutí nedovolily, byť ve třetím setu slavily až po řadě neproměněných mečbolů a výsledku 36:34.

Ve středu pokračují série v Brně a v Ostravě, v ostravské hale se určitě bude hrát i ve čtvrtek.