Volejbalisté ve Světové lize předvedli obrat. Egypt porazili 3:2

0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Čeští volejbalisté porazili v úvodním utkání domácího turnaje Světové ligy v Českých Budějovicích Egypt 3:2 po setech 22:25, 25:21, 23:25, 25:23 a 16:14 a vybojovali druhé vítězství v soutěži. Jejich dalším soupeřem na jihu Čech bude v sobotu Nizozemsko a na závěr v neděli Portugalsko.

Egypťané přijeli do Čech s nulovým bodovým ziskem i bez vyhraného setu a sahali po premiérovém vítězství. Domácí svěřenci španělského trenéra Miguela Falascy ale dokázali pokaždé smazat ztrátu setu a v tie-breaku je nezlomila ani pětibodová ztráta po nebývalé sérii Ahmeda Abdelhaye na podání, který hostům vybudoval vedení 9:4. V závěru Češi odvrátili dva mečboly a obrat dokonal Jan Hadrava esem.

Český tým ve čtvrtém utkání ve Světové lize potřetí bodoval, na předchozím turnaji v Soulu vyšel naprázdno jen proti Slovincům (1:3). S domácí Koreou uhrál bod a porazil Finsko (3:1).