21. února 2018 • 12:38

První domácí mistrovství ve snow volejbale ovládly Ledové královny

Autor:
Domácí mistrovský titul ve snow volejbalu mezi ženami vybojovala Michaela Knoblochová s Annou Dostálovou.
TOP VIDEA
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velké emoce, dramatické koncovky a časté skluzy na sněhu. Takové bylo oficiálně první UNIQA M-ČR ve snow volejbale, které se uskutečnilo o víkendu ve Špindlerově Mlýně. O tituly se utkalo 24 týmových dvojic. V mužské kategorii se z celkového vítězství radoval Robert Kufa, který do turnaje nastoupil se svým bratrem Davidem. Titul mezi ženami vybojovala Michaela Knoblochová s Annou Dostálovou.Tohle bylo pořádné zpestření lyžařského dne ve Špindlerově Mlýně. Mnoho zvědavých diváků přihlíželo, jaký atraktivní sport pod sjezdovkou probíhá. Volejbal, beachvolejbal? Ne: Snow volejbal! „Stále bylo vidět, že hodně lidí se ještě s tímto novým sportem tolik nesetkalo. Když se však zadívali do výměn, hodně se bavili a leckdy tleskali,“ všiml si Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu, který akci pořádal.

Snow volejbal se hraje v setech do jedenácti bodů, změna strany kurtu přichází vždy po sedmi bodech a utkání je na dva vítězné sety. Pravidla se v zápasech ve Svatém Petru projevila ve dramatičnosti. Například v ženském semifinále postoupila Knoblochová s Dostálovou až po bitvě ve třetí sadě, ve kterém porazily dvojici Hroníčková a Naviová 17:15. „Na ten moment asi nikdy nezapomenu. Aničky maminka a ségra vběhly na kurt a začaly nás objímat. Úžasná chvíle! Jsme hrozně rády, že jsme tento neuvěřitelně vyrovnaný semifinálový souboj dovedly do šťastného vítězného konce,“ popisovala Knoblochová.

Ve finále pak loňské vítězky evropského seriálu ve snow volejbalu porazily Bendíkovou s Vaňkovou 3:1 na sety. „V roce 2017 jsme se staly ledovými královny v Evropě, jsme rády, že jsme to dokázaly také v Česku. Úroveň byla dost vysoká a spousta zápasů, převážně v ženské kategorii, byla velmi vyrovnaná,“ doplnila Knoblochová, která snow volejbalu pomáhá také na mezinárodní úrovni. Právě tento atraktivní sport usiluje o zařazení do zimních olympijských v roce 2026.

K vidění už byl také na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu v rámci exhibice v rakouském domě, kterou si zkusila řada volejbalových hvězd. „Osobně si myslím, že by byl snow volejbal pro ZOH velkým přínosem a oživením. V kolektivních sportech můžeme vidět mnohem více emocí sportovců už jen v průběhu hry. Divák to s hráči může více prožívat,“ doplnila Knobcholová, která se po domácím titulu zúčastní historicky prvního evropského šampionátu ve snow volejbale, který se uskuteční v Rakousku.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze