Jízda s titulem na závěr! Perušič se Schweinerem v Praze nezaváhali

Čeští parťáci na písku David Schweiner (vlevo) a Ondřej Perušič
David Schweiner smečuje ve čtvrtfinále Prague Beach Open 2021
Ondřej Perušič zasahuje v pádu míč ve čtvrtfinále Prague Beach Open proti Nizozemcům
Ondřej Perušič se raduje s parťákem Davidem Schweinerem ve čtvrtfinále proti Nizozemcům
Ondřej Perušič podává ve čtvrtfinále pražského turnaje Světového okruhu
David Schweiner a Ondřej Perušič (vlevo) ve čtvrtfinále Prague Beach Open proti Nizozemcům
David Schweiner zakončuje na síti ve čtvrtfinále Prague Beach Open 2021 proti Nizozemcům
13
Fotogalerie
ČTK
Volejbal
Začít diskusi (0)

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner splnili na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Praze roli hlavních favoritů. České jedničky porazily ve finále v dešti na Ládví 2:1 na sety německou dvojici Philipp Arne Bergmann, Yannick Harms a získaly titul.

Vítězstvím v Praze navázali Perušič se Schweinerem na letošní triumf z březnového elitního čtyřhvězdičkového turnaje v Dauhá. V červnu si na turnaji v Ostravě zahráli finále.

„Asi si víc ceníme medailových umístění na čtyřhvězdičkových turnajích, protože konkurence tam byla větší a uhrávat výsledky mezi úplnou světovou špičkou je těžší. Na druhou stranu si moc ceníme, že jsme zvládli roli favoritů na domácím turnaji, že jsme se odměnili divákům, kteří nám tu čtyři dny vytrvale fandili a že to mělo tu zlatou tečku,“ řekl Perušič.

Také jeho parťáka Schweinera těšilo, že dokázali naplnit roli nejvýše nasazených. „Nezdá se to, ale občas to může být trochu svazující. Nechci soupeře podceňovat a říkat, že neměli co ztratit, ale přece jen je snazší být v pozici outsidera než obhajovat nasazení. Poprvé jsme byli nasazené jedničky, tak jsem rád, že jsme to zvládli,“ řekl Schweiner.

Perušič se Schweinerem až v pátém utkání ztratili před domácím publikem set. Češi zahájili finále výhrou 21:17, ale dvanáctým nasazeným Němcům se podařilo stejným výsledkem srovnat. Rozhodující tie-break měl šestý pár světového žebříčku pod kontrolou a vyhrál ho 15:9 po Perušičově smeči při prvním mečbolu.

„Zejména ve druhém setu zahráli Němci výborně. Víme, že jsou velice silný tým, který měl v poslední době smůlu na zdravotní potíže, což možná ovlivnilo nasazení a roli papírových outsiderů. Je to tým, který dokáže na čtyřhvězdičkovém turnaji potrápit ty nejlepší,“ řekl Perušič.

V semifinále Češi porazili švédskou dvojici David Ahman, Jonatan Hellvig po setech 21:16 a 21:13. „Proti Švédům jsme předvedli nadstandardní výkon,“ řekl Perušič a dodal: „Jsem rád, že jsme ve finálový den předvedli výborné výkony, protože jsme věděl, že když je předvedeme, na zlato mít můžeme.“

Po finále si vyslechli ohlušující ovace asi patnácti stovek fanoušků. „Přináší to radost nám i divákům, kteří tím žili tady i v Ostravě. Jsme rádi, že se to vrací trochu k normálu, protože o tom ten beach je. Nejen o výsledcích, ale i o té komunitě,“ řekl Schweiner.

Ženskou část pražského turnaje vyhrály Brazilky Thamela a Elize. Nejúspěšnější český pár Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová vypadl ve čtvrtfinále a obsadil páté místo.

„Doufáme, že budou v Čechách i další turnaje,“ řekl Perušič. V Praze se mu přání splní nejspíše zase za dva roky a akce by měla povýšit do tříhvězdičkové kategorie.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 2* v Praze:
Muži:

Finále:Perušič, Schweiner (1-ČR) - Bergmann, Harms (12-Něm.) 2:1 (17, -17, 9).
O 3. místo: Ahman, Hellvig (4-Švéd.) - Abell, Brinck (8-Dán.) 2:1 (17, -19, 8).
Semifinále:Perušič, Schweiner (1-ČR) - Ahman, Hellvig (4-Švéd.) 2:0 (16, 13).

Ženy:
Finále: Thamela, Elize (13-Braz.) - Böbnerová, Z. Vergéová-Dépréová (3-Švýc.) 2:0 (18, 16).
O 3. místo: Andressa, Vitoria (9-Braz.) - Davidovová, Luninová (8-Ukr.) 2:0 (19, 18).
Semifinále: Böbnerová, Z. Vergéová-Dépréová (3-Švýc.) - Davidovová, Luninová (8-Ukr.) 2:0 (20, 11), Thamela, Elize (13-Braz.) - Andressa, Vitoria (9-Braz.) 2:1 (-15, 16, 13).

Začít diskuzi