Ivo Pospíšil
23. února 2020 • 04:30

Francouzská hvězda vzpomíná na Koukalovou: Gabi? Holčičí a rozpustilá

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Sparta 1:2. Krejčí rozhodl drama. Odvolaný vyrovnávací gól v závěru
Liga mistrů nadosah! Historická sezona, jak funguje koeficient?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z ANTERSELVY | Gabriela Koukalová o ní kdysi řekla: „Je to anděl, který sestoupil na zem.“ Pamatujete? Před čtyřmi lety spolu svedly v mrazivém Chanty Mansijsku napínavou bitvu o triumf v SP. „Ale Gabi odolala,“ vzpomíná nyní bývalá biatlonistka Marie Dorinová Habertová. Při MS v Anterselvě dělá televizní expertku. Jinak se ale stará o své dvě dcery, věnuje se ekologii nebo provozuje hotel v Alpách, kam rovněž zve Markétu Davidovou a spol.Je to kolorit tiskového centra v Anterselvě. Jak začne závod, do místnosti vejde drobná světlovláska, posadí se před obrazovku a sleduje výkony Francouzů.

„Čas na rozhovor? Pak musím zpět do studia, ale vrátím se, jo?“ slíbí vám Marie Dorinová Habertová... a slovo dodrží. V roce 2016 skoro obrala Gabrielu Koukalovou o velký křišťálový globus. A doteď si to pamatuje.

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka na aktivní kariéru? Je jí právě tento finiš sezony 2016, kdy jste nejprve během MS v Oslu brala z šesti závodů šest medailí?
„Ano, Oslo to pro mě byla hezká životní kapitola. Sama sice teď nevím, jak jsem to vše dokázala, ale bylo to krásné a jsem ráda, že se mohu takhle ohlédnout za povedenými závody.“

Tehdy jste výrazně vygradovala bitvu o velký křišťálový globus, o nějž jste se rvala s Gabrielou Koukalovou až do posledních závodů v Chanty Mansijsku. Jak na to vzpomínáte?
„Jako na krásné roky. Gabi byla tehdy velmi silná protivnice, a ten žlutý dres si zasloužila, protože byla po celou sezonu velmi stabilní. Naše společné souboje byly velmi tvrdé, ale mám na ně hezké vzpomínky. A co se týče toho velkého globu... asi mi nebyl souzen. Pokaždé, když jsem o něm začala byť jen trochu uvažovat, tak to pak nevyšlo. Vzpomínám proto raději na medaile.“

Máte stále v hlavě nějakou speciální vzpomínku na Gabrielu?
„No jasně, ona byla vždy taková:

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud