Romana Barboříková
Premium
20. února 2023 • 04:45

VYSVĚDČENÍ biatlonistů za MS: žádná jednička, Krčmář pomýšlel výš

Vstoupit do diskuse
0
 • Jak si vedli čeští biatlonisté na mistrovství světa v Oberhofu?Jak si vedli čeští biatlonisté na mistrovství světa v Oberhofu?FOTO: Koláž iSport.cz

  Mistrovství světa v biatlonu skončilo. Pro českou reprezentaci šlo o druhou velkou akci v řadě bez cenného kovu. Medaile přitom nebyla daleko: štafeta mužů skončila čtvrtá, Markéta Davidová se v individuálních závodech dvakrát dostala mezi šest nejlepších. Ve výborném světle se ukázalo několik mladých nadějí, kteří si zajeli fantastické výsledky. Na vysvědčení nicméně nepadla žádná jednička. Projděte si hodnocení českých biatlonistů na MS v Oberhofu podle deníku Sport a webu iSport.cz.

 • MARKÉTA DAVIDOVÁ (26 let)

  Známka: 2

  Nejlepší umístění: 5. (závod s hromadným startem)
  Absolvované závody: smíšená štafeta, sprint, stíhací, vytrvalostní závod, štafeta žen, závod s hromadným startem

  Byla jedinou z českého týmu, které se povedlo v individuálních závodech dostat alespoň na květinový ceremoniál, tedy být v šestici nejlepších. A to hned dvakrát. Nejprve ve sprintu brala 6. místo a v „masáku“ dojela pátá. Od české jedničky však fanoušci čekali ještě víc a doufali v medaili, která už druhou vrcholnou akci v řadě nepřišla. Důvodem mohlo být tentokrát špatné načasování běžecké formy, která se dostavila až v závěru MS. Mezi světovou elitu ale Davidová patří.

 • TEREZA VOBORNÍKOVÁ (22 let)

  Známka: 2

  Nejlepší umístění: 7. (stíhací závod)
  Absolvované závody: smíšená štafeta, sprint, stíhací, vytrvalostní závod, štafeta smíšených dvojic, štafeta žen, závod s hromadným startem

  Mladá závodnice patří k milým překvapením mistrovství světa. Výrazně si vylepšila kariérní maximum, kterým dosud bylo 21. místo. Při debutu na šampionátu dospělých výrazně posunula výkony na lyžích. Dříve patřila k podprůměru startovního pole, nyní na trati stačila i zkušenějším závodnicím. Je to tedy dobrá zpráva i pro Davidovou, že v budoucnu by nemusela všechna tíha ležet jen na ní.

 • TEREZA VINKLÁRKOVÁ (24 let)

  Známka: 3

  Nejlepší umístění: 7. (štafeta žen), 34. (vytrvalostní závod)
  Absolvované závody: sprint, vytrvalostní závod, štafeta žen

  Neměla snadnou pozici, do Oberhofu cestovala narychlo a dorazila v jedenáct hodin večer před sprintem. Důvod? Mnohé týmy zjistily až na poslední chvíli, že mohou nasadit do sprintu víc žen – v případě Čechů pět.

  Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

  Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

  Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud