Vítková po olympiádě vybojovala šesté místo, bez chyb běžela pomaleji

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Bronzová olympijská medailistka Veronika Vítková obsadila ve sprintu v Kontiolahti v prvním závodu Světového poháru biatlonistek po ZOH šesté místo, když sice střílela bez chyb, ale běžela pomaleji než soupeřky, především vítězná Darja Domračevová z Běloruska, která na nejkratší trati vládla i s jedním trestným kolem. Ke stupňům vítězů chybělo aktuální české jedničce 15,5 sekundy.

V Kontiolahti tak skončila úspěšná série Vítkové, jež byla v posledních třech sprintech vždy třetí. Podařilo se jí to v lednu v Oberhofu a v Anterselvě a především před měsícem pod pěti kruhy v Pchjongčchangu.

"Za nulu na střelnici jsem ráda, protože na trati to nebylo ideální, nedokázala jsem se dostat do svého tempa. Ležku jsem si hodně hlídala, na stojce jsem se toho pak trochu bála, ale dokázala jsem to udržet," řekla České televizi Vítková. "Pořád se vezu na své vlně, doufám, že mi to vydrží až do konce sezony," dodala.

Čtyřnásobná olympijská vítězka Domračevová vyhrála třetí pohárový závod v sezoně a druhý za sebou po lednové generálce na ZOH v Anterselvě. Jednatřicetiletá hvězda porazila o pouhou půlsekundu Němku Franzisku Hildebrandovou, na niž přitom po druhé střelbě ztrácela 17,6 sekundy. Třetí skončila s odstupem 5,5 sekundy Italka Lisa Vittozziová.

Pátá doběhla dvojnásobná olympijská šampionka z Pchjongčchangu Laura Dahlmeierová. Vítkovou německá biatlonistka porazila o 1,6 sekundy.

Na body dnes dosáhla ještě Jessica Jislová, jež díky bezchybné střelbě obsadila 22. pozici. Eva Puskarčíková uzavřela pátou desítku a Veronika Zvařičová byla na 87. příčce.

V sobotu jsou v Kontiolahti na programu sprint dvojic a smíšená štafeta, v neděli tento díl SP zakončí závody s hromadným startem.

Ženy - sprint (7,5 km)

1. Domračevová (Běl.) 20:56,8 (1 tr. okruh), 2. Hildebrandová (Něm.) -0,5 (0), 3. Vittozziová (It.) -5,5 (1), 4. Džimová (Ukr.) -17,2 (0), 5. Dahlmeierová (Něm.) -19,4 (1), 6. Vítková (ČR) -21,0 (0), 7. Vita Semerenková (Ukr.) -21,1 (0), 8. Dorinová Habertová (Fr.) -32,0 (0), 9. Hammerschmidtová (Něm.) -33,9 (1), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -34,4 (2), ...22. Jislová -1:04,4 (0), 50. Puskarčíková -1:57,1 (2), 87. Zvařičová (všechny ČR) -3:18,5 (3).

Průběžné pořadí SP (po 16 z 22 závodů): 1. Mäkäräinenová 623, 2. Kuzminová (SR) 588, 3. Wiererová (It.) 548, 4. Dahlmeierová 530, 5. Domračevová 496, 6. Vítková 462, ...30. Puskarčíková 176, 51. Jislová 72, 83. Zvařičová 9, 86. Davidová (ČR) 8.