Lipnická v patnácti ohromila Evropu, fantastickou jízdou bere zlato | iSport.cz
17. ledna 2014 • 22:06

Lipnická v patnácti ohromila Evropu, fantastickou jízdou bere zlato

Autor:
Patnáctiletá Julia Lipnická z Ruska se zlatou medailí z mistrovstí Evropy
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Patnáctiletá Ruska Julia Lipnická při svém debutu na velké seniorské akci vyhrála krasobruslařské mistrovství Evropy. Za famózní volnou jízdu získala 139,75 bodu, což ji zařadilo na druhé místo historických tabulek. Odsunula tak z vedoucí pozice po krátkém programu krajanku Adelinu Sotnikovovou. Obhájkyně titulu Carolina Kostnerová z Itálie tentokrát získala bronz. Česká reprezentantka Eliška Březinová sice nebyla ve volné jízdě tak bezchybná jako v krátkém programu, ale polepšila si na 15. pozici.Lipnická hned na úvod svého programu na hudbu z filmu Schindlerův seznam zařadila náročnou kombinaci trojitého lutzu s trojitým toeloopem a předvedla ji naprosto suverénně stejně jako všechny ostatní skoky.

Tři týdny před startem olympiády si vylepšila osobní rekord ve volné jízdě o více než osm bodů. Celkem nasbírala 209,72 bodu a zařadila se na druhé místo historických tabulek za olympijskou vítězku z Vancouveru Kim Ju-na.

VIDEO | Volná jízda Julie Lipnické nadchla

Sotnikovová na ni nakonec ztratila více než sedm bodů, i když získala vyšší známku za programové komponenty. Sedmnáctiletá krasobruslařka ztratila v technice také kvůli chybě při výjezdu z trojitého lutzu, ale ani bez ní by na reprezentační kolegyni nestačila.

Mladé Rusky připravily o šanci na šestý evropský titul šestadvacetiletou Kostnerovou. Zkušená Italka by si musela vylepšit osobní rekord, aby je mohla předstihnout, ale k tomu měla daleko. Upadla totiž při trojitém toeloopu a rittberger zařadila jen se dvěma otáčkami. Stačilo jí to alespoň na bronzovou medaili, což je její devátý cenný kov z ME za sebou.

Březinová hned v úvodu volné jízdy selhala při pokusu o trojitý lutz, z něhož zbyl jen jednoduchý. Pak zakolísala při piruetě, ale nenechala se rozhodit a zbytek programu odjela solidně včetně kombinací ve druhé polovině jízdy. Ve volné jízdě byla sice stejně jako v krátkém programu šestnáctá, ale celkově si o jednu příčku polepšila.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud