Čínští krasobruslaři slaví druhé zlato, Abraževičová a Bidař skončili osmnáctí | iSport.cz
21. března 2019 • 08:40

Čínští krasobruslaři slaví druhé zlato, Abraževičová a Bidař skončili osmnáctí

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čínští krasobruslaři Suej Wen-ťing a Chan Cchung jsou podruhé v životě mistry světa ve sportovních dvojicích. Na šampionátu v japonské Saitamě díky nejlepší volné jízdě porazili o více než šest bodů Rusy Jevgeniji Tarasovovou a Vladimira Morozova, kteří vedli po krátkém programu. Čeští reprezentanti Hanna Abraževičová a Martin Bidař si při společném debutu na velké akci polepšili na 18. místo.Nejlepší čínská sportovní dvojice kvůli partnerčiným zdravotním problémům přišla o podzimní část sezony a ani při vítězství na mistrovství čtyř kontinentů ještě nebyla ve špičkové formě. Na MS ale tréninkové manko stříbrných olympijských medailistů nebylo znát, jeli naprosto suverénně a navázali na titul z roku 2017. "Chceme vyjádřit velký vděk našemu týmu a trenérům. V téhle sezoně jsme museli překonat spoustu obtíží, ale díky jejich podpoře jsme byli schopni se s nimi vypořádat," řekl Chan Cchung.

Tarasovová s Morozovem jsou stejně jako loni stříbrní. I oni předvedli nejlepší volnou jízdu sezony, ale doplatili mimo jiné na partnerovu nejistotu při sólových skocích. "Bylo to úplně jiné než včera (při krátkém programu), bojovali jsme, abychom všechno zvládli," řekl Morozov. Tarasová byla ráda, že předvedli víceméně čistou jízdu. "Bylo to těžké, bojovala jsem sama se sebou. Bylo tam pár drobných chyb, ale nakonec jsem zvládla všechny prvky a jsem za to šťastná," uvedla.

Bronz získali další Rusové Natalia Zabijaková a Alexander Enbert, pro něž je to první medaile na MS. Dopracovali se k ní vyrovnanými výkony, v krátkém programu i ve volné jízdě obsadili čtvrtou příčku. Dnes je předčili úřadující mistři Evropy Vanessa Jamesová a Morgan Cipres z Francie, kteří se ale vinou dvojitého toeloopu místo trojitého v partnerově podání posunuli ze sedmé jen na pátou příčku.

Potřetí na MS startoval Bidař, ale s Abraževičovou zatím nedosahuje takové výkonnosti jako s Annou Duškovou, s níž vstupovali na seniorskou scénu jako juniorští mistři světa. Šestnáctiletá běloruská rodačka, která byla nejmladší a nejméně zkušenou krasobruslařkou ve startovním poli, byla nejistá při výjezdech řady skoků. Při odhozeném flipu upadla, přesto se nově složená dvojice při třetím společném závodě odpoutala z poslední příčky po krátkém programu. Polepšila si o jedno místo na 18. příčku.

 
Články odjinud


Články odjinud