11. prosince 2021 • 11:27

Krýzlovi i podruhé v sezoně unikl postup, na třicítku ztratil 22 setin

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ani při druhém startu v sezoně Světového poháru lyžař Kryštof Krýzl nepostoupil do druhého kola obřího slalomu. Ve Val d'Isere obsadil v úvodní jízdě 35. místo s odstupem 22 setin na postupující třicítku. V říjnu v Söldenu byl český reprezentant osmapadesátý.

S náročnou tratí, z které pořadatelé ráno odklidili po noční nadílce půl metru sněhu, se v prvním kole nejlépe vypořádal Švýcar Marco Odermatt.

Vítěz obřího slalomu v Söldenu porazil o 32 setin úřadujícího šampiona Světového poháru i disciplíny Francouze Alexise Pinturaulta. Průběžné třetí místo patří se ztrátou 33 setin Chorvatovi Filipu Zubčičovi.

Na čtvrté příčce figuruje letošní mistr světa v obřím slalomu Francouz Mathieu Faivre, který byl o 85 setin pomalejší než Odermatt.

„Věděli jsme, že to bude hodně obtížné, že to bude boj. Snažil jsem se jet čistě, jen mírně agresivně a vzít za to pouze tam, kde to šlo,“ uvedl lídr závodu k podmínkám ve francouzském středisku.

Druhé kolo začne ve 13:00.