5. ledna 2023 • 18:05

Koudelka na závěr Turné neuspěl, závod v Bischofshofenu bude bez něj

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český skokan na lyžích Roman Koudelka se na Turné čtyř můstků nekvalifikoval ani do druhého rakouského závodu v Bischofshofenu a finále 71. ročníku tak bude bez něj. Kvalifikaci vyhrál celkový lídr Halvor Egner Granerud z Norska.

Třiatřicetiletý Koudelka na Turné postoupil jen do závodů na německém území. V Oberstdorfu byl čtyřiačtyřicátý a na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu dokonce získal za 30. místo první bod v sezoně Světového poháru. Po přesunu do Rakouska neuspěl v kvalifikaci v Innsbrucku a nedařilo se mu ani dnes v Bischofshofenu, kde obsadil za skok 116 metrů 56. pozici.

Formu potvrdil průběžný lídr Granerud skokem 137 metrů. Nor sice skočil o půl metru méně než jeho největší soupeř a vítěz z Innsbrucku Dawid Kubacki, ale Poláka porazil o 4,4 bodu. V pátečním závodě bude vítěz obou německých závodů Grenerud hájit velký náskok 23,3 bodu před Kubackým a má tak na dosah premiérový triumf v Turné. První kolo začne v 16:30.

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):

1. Granerud (Nor.) 151,9 b. (137 m), 2. Kubacki (Pol.) 147,5 (137,5), 3. Lanišek (Slovin.) 143,7 (134), ...56. Koudelka (ČR) 98,5 (116).