Björgenová má z domácího MS už třetí zlato

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Norská běžkyně Marit Björgenová získala zlato i ve třetím startu na lyžařském mistrovství světa v Oslu. Dnes vyhrála závod na 10 kilometrů klasickou technikou a navázala na triumfy ze skiatlonu a sprintu.

Třicetiletá Björgenová porazila o čtyři vteřiny Justynu Kowalczykovou z Polska, třetí místo obsadila se ztrátou téměř deseti vteřin Finka Aino Kaisa Saarinenová. České reprezentantky nestartovaly.

Domácí favoritka Björgenová ke třem zlatým olympijským medailím přidala sedmý titul mistryně světa. Na Holmenkollenu může vyhrát ještě tři další závody.

Ženy - 10 km klasicky:
1. Björgenová (Nor.) 27:39,3 min., 2. Kowalczyková (Pol.) -4,1, 3. Saarinenová (Fin.) -9,7, 4. Johaugová (Nor.) -23,7, 5. Lahteenmakiová -23,9, 6. Muranenová (Fin.) -26,8, 7. Longaová (It.) -28,9, 8. Niskanenová (Fin.) -49,7, 9. Skofterudová -1:00,9, 10. Steiraová (obě Nor.) -1:03,6.