Janda se sám rozhodl, že vynechá Turné. Poprvé od roku 2000 | iSport.cz
21. prosince 2012 • 15:11

Janda se sám rozhodl, že vynechá Turné. Poprvé od roku 2000

Autor: ČTK, iSport.cz
Kvůli špatné formě Jakub Janda tentokrát Turné čtyř můstků vynechá
TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V nominaci českého týmu na skokanské Turné čtyř můstků chybí Jakub Janda. Vítěz prestižního podniku z roku 2006, kdy se o prvenství podělil s Finem Janne Ahonenem, se tak dohodl s koučem reprezentace Davidem Jiroutkem. Při aktuální špatné formě dá přednost tréninku a závodům Kontinentálního poháru.Ke čtyřem závodům Turné do Německa a Rakouska odjede čtveřice Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Jan Matura a Čestmír Kožíšek.

Janda chyběl na Turné čtyř můstků naposledy v roce 2000. Rozhodnutí nejet na tradiční a prestižní závody učinil z velké části sám. "Při své formě v dosavadním průběhu sezony tam nemám co dělat," řekl Janda. "Nedělám z toho tragédii, nezlomilo mě to. Taková je domluva. Svět se nezhroutil, aspoň budu po dlouhé době na Silvestra s rodinou," uvedl čtyřiatřicetiletý skokan.

Bývalý vítěz Světového poháru a dvojnásobný medailista z mistrovství světa tušil, že by se musel stát zázrak, aby uspěl. "Měl jsem doteď trochu technické problémy a také mi moc neseděly lyže," řekl Janda, jehož nejlepším letošním výsledkem je 35. místo ze Soči.

Lídrem týmu bude Hlava, který jako jediný letos z českých skokanů bodoval. Aktuálně je ve Světovém poháru na 27. pozici. Matura byl nejlépe šestatřicátý v Engelbergu a Kožíšek letos v SP ještě neskákal. Naposledy závodil v Kontinentálním poháru v Almaty začátkem prosince, kde byl sedmý.

Koudelka si prožil nejhorší vstup do sezony. Vynechal proto poslední závody SP v Engelbergu a dal přednost tréninku, s nímž mu začal pomáhat Rakušan Richard Schallert, bývalý trenér české reprezentace. Připravoval se v rakouském Seefeldu, v těchto dnech už skáče s týmem v Oberstdorfu. "Už jsem ho viděl skákat, je to lepší," řeklJiroutek. Tým se vrací do Česka v sobotu, zpátky odjede k závodům příští týden v pátek.

 
Články odjinud


Články odjinud