29. ledna 2013 • 18:35

Panák na zahřátí? Na sjezdařském mistrovství světa si ho nekoupíte

Autor:
Rakouský Schladming, dějiště mistrovství světa v alpském lyžování
TOP VIDEA
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakousko se chystá na sjezdařský svátek, už v pondělí 4. února proběhne ve Schladmingu slavnostní zahájení mistrovství světa v alpském lyžování. Pokud se během dvoutýdenního šampionátu hodláte do dějiště vydat, pak se připravte na některá omezení.V obchůdcích v prostoru cíle, stadionu a fanouškovského areálu například nebudou k dostání nápoje s obsahem alkoholu větším než patnáct procent. Pro návštěvníky platí zákaz přinášení alkoholu ve skleněných lahvích.

Nápoje se budou na místě prodávat pouze ve znovupoužitelných plastových kelímcích se zálohou dvě eura (51 korun), která se bude vracet při odevzdání. Organizátoři jich nechali vyrobit 110 tisíc kusů, protože počítají s tím, že si někteří fanoušci budou chtít nechat nádobky s různými motivy na památku.

Příznivce sjezdového lyžování by tu stánkaři neměli „odrbávat“. Přesně nastavené smlouvy s patnáctkou obchodníků stanovují nejvyšší možné ceny.

Pivo tak bude stát nejvýš čtyři eura (asi 103 korun), svařené víno bude maximálně o půl eura dražší (115 korun), třetinka limonády, minerálky nebo čaje vyjde na 2,50 eura (64 korun), žemle se sekanou na tři eura (77 korun) a párek s hořčicí bude za čtyři eura (103 korun).

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze