14. února 2013 • 16:25

V obřím slalomu vládla Worleyová, Mazeová dojela druhá

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO | Obří slalom na mistrovství světa ve Schladmingu vyhrála francouzská lyžařka Tessa Worleyová před obhájkyní titulu Tinou Mazeovou ze Slovinska a domácí Rakušankou Annou Fenningerovou.

České reprezentantky Šárka Záhrobská s Martinou Dubovskou skončily na 37. respektive 39. pozici s téměř desetivteřinovým odstupem.

Třiadvacetiletá Worleyová za triumfem vykročila nejrychlejším časem v prvním kole.

V odpolední části si dojela pro druhou medaili v kariéře, když vylepšila umístění z předchozího šampionátu, kde před dvěma lety skončila v obřím slalomu třetí.

Vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru Mazeová za ní na druhém místě zaostala o 1,12 vteřiny a ve Schladmingu získala třetí medaili.

Slovinská reprezentantka má na kontě také zlato ze super-G a stříbro ze superkombinace.

"Je to velká úleva. Nebyl to jen závod, ale mistrovství světa," radovala se Worleyová, která ve Světovém poháru vyhrála sedm závodů a všechny v obřím slalomu.

Pro Francii získala ve Schladmingu už druhé zlato, celkem má výprava na kontě čtyři cenné kovy. "Jsem na všechny moc hrdá, máme v týmu skvělou atmosféru a já k ní dnes přispěla," dodala.

Vedoucí žena průběžného pořadí SP Mazeová za ní na druhém místě zaostala o 1,12 vteřiny a ve Schladmingu získala třetí medaili. Slovinská lyžařka má na kontě také zlato ze super-G a stříbro ze superkombinace.

"Tahle medaile je ale hezčí než všechny ostatní. Po prvním kole jsem měla strašný pocit, byla to nejhorší jízda za celou sezonu. Druhé kolo už mi vyšlo," řekla Mazeová, která již v lednu mohla s předstihem slavit zisk malého křišťálového glóbu za tuto disciplínu.

Ženy - obří slalom: 1. Worleyová (Fr.) 2:08,06 (1:04,90+1:03,16), 2. Mazeová (Slovin.) -1,12 (1:05,99+1:03,19), 3. Fenningerová -1,18 (1:05,75+1:03,49), 4. Zettelová (obě Rak.) -1,54 (1:05,42+1:04,18), 5. Hansdotterová (Švéd.) -2,28 (1:06,55+1:03,79), 6. Shiffrinová (USA) -2,30 (1:06,55+1:03,81), 7. Gutová (Švýc.) -2,38 (1:06,93+1:03,51), 8. Gagnonová (Kan.) -2,63 (1:06,78+1:03,91), 9. Höflová-Rieschová (Něm.) -3,02 (1:07,34+1:03,74), 10. Drevová (Slovin.) -3,15 (1:07,28+1:03,93), ...37. Záhrobská -9,36 (1:09,90+1:07,52), 39. Dubovská -9,84 (1:10,75+1:07,15), Volopichová, Pauláthová (všechny ČR) - obě nedokončily 1. kolo.

Francouzská lyžařka Tessa Worleyová vyhrála ve čtvrtek obří slalom na mistrovství světa ve Schladmingu