Legenda chystá konec. Svindal uzavře po MS lyžařskou kariéru | iSport.cz
27. ledna 2019 • 10:48

Legenda chystá konec. Svindal uzavře po MS lyžařskou kariéru

Aksel Lund Svindal chystá konec kariéry
TOP VIDEA
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili? DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa ve sjezdovém lyžování Aksel Lund Svindal ukončí po únorovém mistrovství světa v Aare kariéru. Šestatřicetiletý Nor to oznámil na večírku v Kitzbühelu, kde ho problémy s kolenem nepustily na start klasického sjezdu a superobřího slalomu."Závody na šampionátu budou moje poslední," řekl Svindal podle rakouských médií a od přítomných hostů si vysloužil ovace ve stoje. Potíže s kolenem ho trápí od roku 2016, kdy si ho vážně zranil při ošklivém pádu právě při sjezdu v Kitzbühelu.

Jako poslední cíl kariéry si pětinásobný mistr světa vytyčil zisk další zlaté medaile. "Nejdůležitější pro mě teď osobně je, abych se mohl v Aare postavit na start s šancí na výhru. To je cíl. Proto teď musím trochu taktizovat," řekl už v pátek, když jako divák sledoval z cílového prostoru sjezd.

Svindal je jedním z nejúspěšnějších sjezdařů v historii. Ve sbírce má vedle dvou zlatých olympijských medailí i stříbro a bronz a z MS vedle pěti nejcennějších kovů ještě stříbro a dva bronzy. Dvakrát vyhrál celkové hodnocení Světového poháru, navíc má devět malých křišťálových globů za triumfy ve sjezdu, super-G, obřím slalomu a kombinaci. Ve Světovém poháru vyhrál 36 závodů, osmdesátkrát stanul na stupních vítězů.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud