Churavý uspěl v Ramsau

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

AKTUALIZOVÁNO - Český sdruženář Pavel Churavý obsadil šesté místo v dnešním závodu Světového poháru v rakouském Ramsau a dosáhl tak třetího nejlepšího výsledku v kariéře. Zvítězil suverénně Bill Demong ze Spojených států amerických.

Jednatřicetiletému Churavému se vydařila už skokanská část, v níž obsadil páté místo. V desetikilometrovém běhu se za hustého sněžení udržel v popředí a do cíle dojel ve skupince bojující o čtvrtou pozici za dvěma Rakušany Wilhelmem Deniflem, jenž vedl po skoku, a Mariem Stecherem. Na vítězného Demonga ztratil Churavý tři čtvrtě minuty.

Se zhruba půlminutovým odstupem za vítězem doběhli Němec Björn Kircheisen a Nor Jan Schmid.

Churavý, jenž je nejúspěšnějším českým sdruženářem této sezony, se už v listopadu blýskl čtvrtým místem v Kuusamu. Nejlepšího výsledku v kariéře dosáhl téměř před sedmi lety doma v Liberci, kde v lednu 2002 obsadil druhou příčku. "Je to fantazie. Podařil se mi výborný skok, i když byly hodně těžké podmínky. Na běžkách jsem předvedl svůj standardní výkon s dobrým posledním kilometrem, i když finiš se mi úplně nepovedl," řekl ČTK Churavý.

V Ramsau bodoval také 21. Tomáš Slavík, Martin Skopek byl dvaačtyřicátý. Miroslav Dvořák po 42. pozici ve skoku do běžecké části neodstartoval.