Triumf skikrosaře Krause

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Český skikrosař Tomáš Kraus dnes ve francouzském Flaine vyhrál poprvé v předolympijské sezoně závod Světového poháru. Obhájce celkového triumfu zvítězil naprosto suverénně.

Kraus vyhrál všechny čtyři vyřazovací jízdy a posunul se na průběžnou druhou příčku.

Čtyřiatřicetiletý Kraus v předchozích dvou závodech nepostoupil do finálové čtyřky a po následných výhrách v takzvaném malém finále obsadil shodně pátou pozici.

Dnes se tedy v třetím dílu seriálu dočkal prvního letošního umístění na stupních vítězů ve francouzském středisku, v němž triumfoval i loni.

Dvojnásobný mistr světa a trojnásobný vítěz SP Kraus začal závod ve Flaine čtvrtým místem v úterní kvalifikaci.

Dnes postupoval vyřazovacím pavoukem bez zaváhání a po výhrách v osmifinále, čtvrtfinále a semifinále završil svou pouť i finálovým triumfem.

V něm za sebou Kraus nechal Američana Caseyho Pucketta a Erika Iljanse ze Švédska a dosáhl na 12. vítězství v kariéře.

Díky němu se posunul na druhé místo pořadí Světového poháru o 16 bodů za vedoucího Andrease Matta z Rakouska.

Světový pohár ve skikrosu ve Flaine:

Muži:
1. Kraus (ČR), 2. Puckett (USA), 3. Iljans (Švéd.), 4. Grönvold (Nor.), 5. Pellinen (Fin.), 6. Hayer (Kan.), ...41. Šafář, 58. Jan Kopřiva, 62. Kučera, 66. Čermák, 72. Jakub Kopřiva (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 10 závodů): 1. Matt (Rak.) 206, 2. Kraus 190, 3. Puckett 144, ...19. Šafář 41.
Ženy:
1. Davidová (Fr.), 2. McIvorová (Kan.), 3. Huttaryová (Rak.), 4. Boulangeatová (Fr.), 5. Serwaová (Kan.), 6. Gutensohnová (Rak.), ...38. Baierová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 z 10 závodů): 1. Davidová 230, 2. Berntsenová (Nor.) 181, 3. Gutensohnová 160.