Záhrobská s Bauerem jsou favority ankety | iSport.cz
28. května 2009 • 14:37

Záhrobská s Bauerem jsou favority ankety

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Záhrobská Šárka
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stříbrní medailisté ze světových šampionátů, slalomářka Šárka Záhrobská a běžec na lyžích Lukáš Bauer, jsou největšími kandidáty na ocenění pro nejlepšího lyžaře sezony.O vítězi už je rozhodnuto na základě hlasování fanoušků prostřednictvím internetu či sms zpráv, ale Král bílé stopy bude odtajněn až v pátek při slavnostním vyhlášení ankety v Praze na Žofíně.

Záhrobská v minulé sezoně vyhrála poprvé v kariéře závod Světového poháru a na světovém šampionátu ve Val d'Isere získala stříbro, čímž ze slalomů zkompletovala svoji sbírku mistrovských medailí. V pořadí Světového poháru skončila dvanáctá, ve slalomu byla celkově druhá.

Loňský Král bílé stopy Bauer stejně jako Záhrobská v uplynulé sezoně jednou vyhrál závod SP a na mistrovství světa v Liberci doběhl druhý na klasické patnáctce a získal svůj první cenný kov na MS. V celkovém hodnocení seriálu SP byl devátý, v distančních závodech pátý.

Lukáš Bauer v závodě na 15 km klasicky na MS v LiberciLukáš Bauer v závodě na 15 km klasicky na MS v LiberciFoto Michal Beránek SPORT


Vedle hlavní kategorie budou vyhlášeni i nejlepší sportovci jednotlivých úseků - nejlepší lyžař v akrobatickém lyžování, alpských disciplínách, běhu na lyžích, lyžování na trávě, severské kombinaci, skocích na lyžích, snowboardingu, nejlepší junior a trenér roku. O vítězích v doplňkových kategoriích rozhoduje odborná porota složená ze zástupců sportovních klubů, novinářů a funkcionářů svazu.

Anketu už od roku 1973 vyhlašuje Svaz lyžařů České republiky (SLČR) a prvním vítězem se stal skokan na lyžích Rudolf Höhnl. Celkem sedm prvenství si odnesla běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Od roku 2005 rozhoduje o celkovém vítězi v hlasování veřejnost.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud