Superkombinaci ve Val d'Isere vyhrál Raich | iSport.cz
11. prosince 2009 • 15:19

Superkombinaci ve Val d'Isere vyhrál Raich

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Benjamin Raich
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Superkombinaci Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere vyhrál Rakušan Benjamin Raich, jemuž patřilo po super-G čtvrté místo. Švýcarský lídr SP Carlo Janka slalom nedokončil, přesto stále vede celkovou klasifikaci. Trio českých reprezentantů se do bodované třicítky nedostalo.O neúspěchu Ondřeje Banka, Kryštofa Krýzla a Filipa Trejbala se rozhodlo už v první části. Po ní ztrácel nejlepší z nich Bank na 36. místě 3,65 sekundy a na start slalomu už se nepostavil. Krýzl s Trejbalem slalom nedokončili.

Boje o nejlepší příčky zahájil skvělou jízdou ve slalomu Ital Manfred Mölgg, jenž se díky tomu posunul z 15. příčky až na třetí, o kterou se podělil s Romedem Baumannem z Rakouska. Před nimi skončili už jen další Rakušané Marcel Hirscher a vítězný Raich.

Janka výchozí druhé místo k dalšímu úspěchu nevyužil, průběžný lídr po super-G Sandro Viletta se propadl až na sedmé místo. "Dělal jsem svou práci a dal jsem do toho všechno. Takové věci se stávají, není to konec světa," poznamenal Janka.

Raich si připsal první vítězství v nové sezoně a pětatřicáté v kariéře. Díky tomu se dostal na druhé místo celkové klasifikace o 79 bodů za Janku. "Je to důležité vítězství pro mě i pro celý rakouský tým, který si ve Spojených státech a Kanadě prošel těžkým obdobím," uvedl Raich v narážce na nepřesvědčivé výkony rakouského týmu na Světových pohárech v zámoří. "Já byl se startem sezony celkem spokojený, ale čekal jsem na výhru," dodal jednatřicetiletý univerzál.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud