Strahov je připraven na Ski Sprint Praha 2010 | iSport.cz
29. prosince 2009 • 15:14

Strahov je připraven na Ski Sprint Praha 2010

Ilustrační foto
TOP VIDEA
10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy! 10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy!
Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na Strahově je už nyní vyroben dostatek sněhu pro přípravu tratě na Ski Sprint Praha 2010, druhou etapu seriálu Světového poháru v běhu na lyžích Tour de Ski. Sprint volnou technikou se mezi strahovským a Rošického stadionem bude konat v pondělí 4. ledna.Pokud se dramaticky neoteplí, nebudou muset pořadatelé sáhnout k výrobě sněhu chemickou cestou pomocí tekutého dusíku, která by se výrazně prodražila. Nyní je na Strahově zhruba 5000 krychlových metrů umělého sněhu.

"Je tam připravena zásoba na velké hromadě, která by měla pohodlně vystačit na celou trasu," řekla dnes ČTK Eva Šťastná, tisková mluvčí agentury Sport Invest, která celou akci marketingové zastřešuje. Okruh bude měřit 770 metrů, dohromady závodníky čeká 1255 metrů, neboť část trati poběží dvakrát. Celkové převýšení trati činí 25 metrů.

Organizátoři jsou připraveni v případě změny počasí reagovat buď výrobou sněhu dalším umělým zasněžováním, či chemickou cestou. "Ale zatím to na to nevypadá," uvedla Šťastná. Po Novém roce by totiž mělo v Praze mrznout. "Nyní se staví konstrukce trati a sníh se začne za pár dní rozhrnovat," doplnila Šťastná.

Závody začnou v pondělí 4. ledna v 16:30 kvalifikací, finále jsou naplánována o dvě hodiny později. Sníh by měl vydržet v plné kvalitě i do následujícího dne, kdy by měl posloužit veřejnosti a hlavně dětem pro zábavu. Vstup diváků bude zdarma.

Témata:  sport, trahov, ski, sprint, praha
 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud