Usmíření Záhrobské s tátou? V nedohlednu | iSport.cz
10. listopadu 2010 • 16:02

Usmíření Záhrobské s tátou? V nedohlednu

Autor: Petr Žaloudek
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nová sezona, nový trenér, nové plány. Sjezdařku Šárku Záhrobskou (25) čeká o víkendu ve finském Levi první slalom Světového poháru po dlouhé letní pauze. Ačkoliv se toho u bronzové medailistky z olympijského slalomu ve Vancouveru změnilo mnohé, jedno zůstává při starém. Vztah s otcem a bývalým trenérem Petrem zůstává i více než rok poté, co se rozešli, na bodu mrazu...Blesk.cz

Petr Záhrobský trénoval svou dceru od mala. Pod ním vyrostla ve hvězdu světových slalomů, která na mistrovstvích světa posbírala zlato, stříbro i bronz.

V létě minulého roku se však úspěšná rodinná »firma« rozpadla. Šárku začal trénovat Antonín Strach, který ji do té doby vedl po kondiční stránce. I když novému týmu moc lidí nevěřilo, ve Vancouveru z toho byl bronz.U tohoto úspěchu však otec nebyl ani jako divák. Se synem Petrem, který rovněž závodně lyžuje, z Kanady odletěli ještě před závodem Šárky a v olympijské vesnici se povídalo, jak to mezi nimi skřípalo. Lepší časy bohužel nepřineslo ani uplynulé léto.

Rozesmátá Šárka Záhrobská - po dojetí druhého kola už věděla, že má medailiRozesmátá Šárka Záhrobská - po dojetí druhého kola už věděla, že má medailiFoto Barbora Reichová (Sport)


Česká sjezdařská jednička, kterou nově trénuje Pavel Šťastný, stále nenašla s tátou společnou řeč. „Naše vztahy nejsou nejlepší. Není mi to příjemné. Nechci o tom mluvit na veřejnosti,“ zmínila Šárka včera na tiskové konferenci před odletem na Světový pohár do Finska.

Sdílný nebyl ani Záhrobský, který je se synem v Rakousku, kde trénují rychlostní disciplíny. „Promiňte, nechci se k tomu vyjadřovat,“ pověděl Blesku z alpských svahů.

Šárku čeká už v sobotu v Levi úvodní slalom, ve kterém chce potvrdit své ambice – útok na malý křišťálový glóbus pro nejlepší slalomářku. Mezi její další letošní cíle patří mistrovství světa v německém Ga-Pa a březnový světový pohár ve Špindlerově Mlýně.

Šárce Záhrobské to opravdu sluší
Šárce Záhrobské to opravdu sluší


 
Články odjinud


Články odjinud