30. července 2012 • 19:27

NEJ snímky z olympiády. Navštivte výstavu fotografů deníku Sport

Autor: ,
TOP VIDEA
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rádi bychom Vás pozvali na fotografickou výstavu fotografů deníku Sport Barbory Reichové a Michala Beránka. Výstava probíhá do konce měsíce srpna v OC Palladium na patře +1 (náměstí Republiky 1, Praha). Jedná se o menší průřez fotografií vzniklých na olympijských hrách v kanadském Vancouveru v roce 2010 a čínském Pekingu v roce 2008.Michal Beránek pořizoval své fotografie na letních olympijských hrách v Pekingu. Na snímcích uvidíte mimo jiné v té době nepřekonatelného Usaina Bolta, jak líbá svou zlatou tretru. Dále zdokumentovanou únavu čínských pořadatelů nebo fotografii zlatého hodu Barbory Špotákové.

Sám fotograf Michal Beránek doufá, že se mu podobný záběr podaří ulovit i na právě probíhajících hrách v Londýně.

Snímky Barbory Reichové pocházejí ze zimní olympiády v kanadském Vancouveru. Návštěvníkům výstavy nabídnou například soustředěný pohled Jaromíra Jágra, boj o cenné kovy Lukáše Bauera nebo zlatou medailistku Martinu Sáblíkovou, jejíž fotografie část výstavy ze zimní olympiády ve Vancouveru zahajuje.

„S kolegou jsme velmi potěšeni a nadšeni, že jsme dostali možnost ukázat naši práci nejen čtenářům deníku Sport, ale můžeme se tak pokusit oslovit i desetiticíse lidí, kteří denně obchodní centrum Palladium navštíví,“ zve na výstavu Barbora Reichová.

Fotografové deníku Sport Barbora Reichová a Michal Beránek zvou na výstavu snímků z olympiád
240p

 
Michal Beránek (26. 8. 1973 v Havlíčkově Brodě)
 
Ke sportu tíhnul od dětství a hned po střední škole vystudoval FTVS UK, obor trenérství. Přesto, že se trenérstvím nikdy neživil, sport jako takový nikdy neopustil a začal tak v této sféře, především díky svému fotografickému talentu působit jako sportovní fotograf.

Účastnil se například ZOH 2006 v Turíně, OH 2008 v Pekingu a nyní přináší čtenářům deníku Sport aktuální fotografie z olympijských her v Londýně. Dále působil na MS v atletice 2009, MS v hokeji 2005, 2007, 2009, MS v klasickém lyžování 2005, 2009, MS ve fotbale 2006.

Michal Beránek, fotograf deníku SportMichal Beránek, fotograf deníku Sport


Barbora Reichová (6. 2. 1985 v Praze)

Od dětství ji provázel velký sen stát se sportovní fotografkou. Chtěla tím spojit dvě velké vášně a to fotografii a sport. V roce 2005 se jí začal plnit sen a kariéra na poli profesionální fotožurnalistiky se spojila, s pro ni příznačným médiem, a to s deníkem Sport.

Krom celosvětově prestižních akcí a soutěží, jako byly např. ZOH ve Vancouveru v roce 2010, fotbalového EURO v letošním roce, MS v klasickém lyžování, byla také několikrát v minulé sezoně dokumentovat tažení Jaromíra Jágra v NHL nebo v té době jediného českého basketbalisty Jana Veselého v NBA. Dále se zaměřuje i na sporty „menší“. Od roku 2008 nechyběla na žádném Final Four v basketbalu a MS ve florbale jak mužů, tak žen. Do budoucna by se chtěla více věnovat portrétní sportovní fotografii.

Barbora Reichová, fotografka deníku SportBarbora Reichová, fotografka deníku Sport

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze