Vánoce dle sportovců. Zabít kapra umím, jen není čas, říká Synek | iSport.cz
24. prosince 2014 • 11:30

Vánoce dle sportovců. Zabít kapra umím, jen není čas, říká Synek

Jak prožijí Vánoce Samková a Synek?
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Real - Manchester City 1:2. Bleskový obrat hostů, Ramos viděl červenou
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cukroví, kapr, bramborový salát...samá lákadla pro sportovce. Někteří podlehnou a ví, že za to budou při předsezonním tréninku pykat, někteří se budou hlídat. „Já konzumuju úplně všechno, naštěstí jsem typ, který se nedokáže přejíst,“ říká veslařka Miroslava Knapková, zatímco Ondřej Synek se s každou přibývající sezonou směje: „Každé ráno se zavazují tkaničky hůř a hůř.“Tak jako skoro u všech: Je to pro ně období volna, klidu, ale i nástrah, kterým budou muset odolat. Aneb Vánoce – plno jídla na stolech, spousta vysedávání a řada potenciálně nabraných kilogramů. „Letos jsem nepekla. Občas něco napeču, ale není to nic velkýho. Radši to trávím doma u našich v Brně, on to pak nikdo nechce jíst,“ vyprávěla například veslařka Miroslava Knapková. „Nemám v plánu se ovšem extra hlídat. V mém sportu mám takový výdej, že se hlídat nemusím. Budu mít tři dny volno, dvacátého sedmého budu zase trénovat. Doteď jsem trénovala celkem dost, velké objemy a čeká mě i Jizerská padesátka,“ doplnila Knapková.

To Ondřej Synek se svými dvěma metry se ani netajil: „Já se přejídám každý den, s tím vůbec nemám problém. Není to tak, že bych na Vánoce přibral, já stejně na Vánoce trénuju, takže jídelníček neřeším,“ smál se Synek.

„Dárků k Vánocům však máme hodně. Se ženou jsme to balili a počítali, nevím, jestli jsme to nepřepískli, jestli byli takhle hodní. Na Silvestra jedeme k bratranci, bude to rodinný Silvestr na dva dny na hory. Bude klid, děti už jsou větší, užijí si víc dárky a Ježíška. Vyloučili jsme babičky a bude to víc v klidu. Kapra, klasika, klobása, salát,“ vyprávěl Synek. Co se kapra týče, umí ho i zabít. Umí ho i chytit. Jen to nedělá. „Není čas,“ objasňuje český skifař. „Kapra ale děláme, jsem na to odmala zvyklý. Děda byl velký rybář, tak jsme si dělali Vánoce častokrát,“ tvrdí Synek.

Jasno, kde bude trávit následující dny má i druhá nejlepší v anketě Sportovec roku, Eva Samková. „Furt stejně. Ještě den předtím jedeme za babičkou do Litoměřic, protože má slepice a nechtěla k nám na Vánoce. Tak ji musíme jít jenom navštívit, jedeme na takový předštědrovečerní oběd,“ uvedla Samková a dodala: „A co se Silvestra týče, byla jsem poslední dva roky doma, ale tenhle rok jsem pozvaná jestli nepojedu s kamarády do Rakouska.“

 
Články odjinud


Články odjinud