Ivana Jakoubková
29. června 2018 • 16:12

Vicemistr z Havaje miluje hnojáky. Soukup se těší, jak na něj v Praze budou řvát

TOP VIDEA
KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba? KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba?
TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée TOP MOMENTY extraligy: Tleskáme Zámorského fair-play a Dudovo entrée
VŠECHNA VIDEA ZDE

Petr Soukup (30) už vyhlíží druhý ročník pražského závodu série Ford ChallengePrague, který se v centru metropole uskuteční za necelý měsíc, 28. července. Jeden z nejlepších českých triatlonistů, aktuální vicemistr světa v Havajském Ironmanu kategorie 30-39 let, loni v Praze skončil osmý, jako nejlepší z amatérských závodníků.„Praha je super závod! Mě nejvíc baví, že mi tu fandí tolik kamarádů. Strašně si užívám, když na mě řvou. Už tak odhaduju, kde kdo bude stát. Hele, támhle bude Tonda, určitě zase s nějakým transparentem,“ směje se Soukup.

Současně ale oceňuje především možnost porovnat se se světovou extratřídou, která na závod dorazí. A že konkurence bude i letos skvělá, včetně loňského vítěze Pietera Heemerycka nebo dvojnásobné světové šampionky Lucy Charlesové.

„Praha je lákavá. Závodník většinou nejezdí sám, bere s sebou manželku, děti nebo kamarády. Obvykle se to skloubí s dovolenou a na ni je Praha jako dělaná. Strašně atraktivní. Kdo přijede, zůstane koukat: WOW!“, líčí Petr Soukup. „Pražský hrad, Karlův Most, lidi to strašně baví. A taky je tu pro cizince relativně levno,“ dodává.

Zahraniční závodníky fascinuje trať uprostřed historického jádra metropole i to, že pořadatelé dokážou postavit tratě i zázemí prakticky přes noc, jinak by to v centru velkoměsta nebylo možné.

„Loni přijel Brad Kahlefeldt, australská triatlonová veličina, co má za manželku Češku Radku Vodičkovou. A že si pojedeme projet trať. Kouká, a nikde nic nenasvědčuje, že bude nějaký závod. A kde je depo? Kde je zázemí? Nevěřil. A druhý den jen zíral,“ směje se Soukup.

Petr Soukup bude na červencovém triatlonu ChallengePrague obhajovat místo v elitní desítce. Petr Soukup bude na červencovém triatlonu ChallengePrague obhajovat místo v elitní desítce.

Kromě pražské Challenge má v plánu znovu vyrazit na Ironmana na Havaj a třeba i vylepšit loňské druhé místo. „Nominoval jsem se na něj v březnu na Kanárských ostrovech. Havaj je pro mě závod, kam se po Praze nejvíc těším. Ale užil jsem si i Lanzarote. Vzal jsem tam část rodiny a kamarádů. Už to tam dobře znám. Někdo jezdí na dovolenou do Prahy, já jsem tak bral Kanáry,“ říká.

Za rok zvládne dva Ironmany a kolem pěti závodů poloviční délky, jako je i ten pražský. „Dalších asi deset jedu tréninkově. Čím dál tím víc má rád i úplně obyčejný triatlony. Těžký hnojáky, i vesnický. Lidi se sejdou, startovné je padesát korun, všichni v cíli dostanou medaili, pivo a párek, pak pokecají,“ líčí Soukup.

„Kluci mi třeba zavolají: hele, zítra máme závod. Tak fajn, přijedu. Beru to jako super tréninky a užiju si tam srandu,“ líčí triatlonista, který vystudoval FTVS a působí také jako fyzioterapeut svých kolegů. 

Triatlon Ford ChallengePrague (1,9 km plavání kolem Střeleckého ostrova, 90 km cyklistiky z centra směrem na Vrané nad Vltavou a zpět (cyklistické depo bude stejně jako loni umístěno na Mostě Legií) a 21, 1 km běhu podél obou břehů Vltavy s cílem ve Vítězné ulici) se uskuteční v sobotu 28. července.

Kromě hlavní kategorie Middle chystají organizátoři také závod štafet, juniorů a tzv. Try-Athlon pro příchozí.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze