Senzační české vítězství! Šachisté na olympiádě nečekaně porazili Čínu | iSport.cz
28. září 2018 • 18:24

Senzační české vítězství! Šachisté na olympiádě nečekaně porazili Čínu

Autor:
Český šachista David Navara
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští šachisté se na olympiádě v gruzínském Batumi postarali o senzaci, když v pátém kole porazili vítěze z roku 2014 a jednoho z největších favoritů Čínu 3:1. O vítězství se postarali Jiří Štoček a Viktor Láznička v partiích se soupeři, kteří mají výrazně vyšší rating. Další dvě partie skončily remízami a český tým je s pěti výhrami na třetím místě za Ázerbájdžánem a Polskem.Proti Štočkovi, hrajícímu černými figurami, usedl za třetí šachovnici nejlepší světový junior Wej I, který v 19 letech pronikl už do první dvacítky žebříčku FIDE. Ale český hráč, který je o více než tři sta míst za ním, po 32 tazích přinutil Číňana kapitulovat. Bílými hrající Láznička měl na dvojce ještě těžšího protivníka, Jü Jang-i je třináctý hráč světa, ale po 57 tazích i on vzdal.

Ting Li-žen, čtvrtý hráč žebříčku FIDE, který se nedávno zařadil do elitní společnosti šachistů s ratingem vyšším než 2800 bodů, byl na první šachovnici s výhodou bílých figur blízko k vítězství nad Davidem Navarou. Ten byl po 35 tazích podle počítačových analýz odsouzen k porážce, ale využil soupeřova zaváhání a už podruhé na turnaji se vysmekl z matové pasti. Remízu uhrál i Peter Michalík na čtyřce v partii proti Pu Siang-č.

Ženy porazily Austrálii 2,5:1,5 bodu a dělí se o osmé místo, těžší soupeřky je však teprve čekají. Rozhodující bod získala na první šachovnici Karolína Olšarová, která je s třemi výhrami a jednou remízou nejúspěšnější členkou týmu. V čele jsou Američanky, které jako jediné ještě neztratily ani bod.

Témata:  šachy, olympiáda, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud