5000 nadhozů od chlapů i Američanek! Softbalistky pálí na olympijský sen | iSport.cz
22. července 2019 • 11:37

5000 nadhozů od chlapů i Američanek! Softbalistky pálí na olympijský sen

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
Česká reprezentantka Veronika Klimplová dobíhá na domácí metu po úspěšném odpalu na mistrovství Evropy v Ostravě
TOP VIDEA
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkrotit největší ranařky a trefit se do jejich ostrých nadhozů. České softbalistky se ve finální přípravě na kvalifikační turnaj o olympijské hry v Tokiu 2020 zaměřily především na pálku. V pěti dnech na trénincích čelily víc než pěti tisícovkám nadhozů od mužů i dvou amerických nadhazovaček z nejvyšší univerzitní Divize 1. „Do přípravy jsme dali všechno, snažili jsme se nasimulovat nadhozy od nejlepších soupeřek,“ říká reprezentační trenér Vojtěch Albrecht. „Věřím, že vybojujeme historickou účast na olympijských hrách.“V Evropsko-Africké kvalifikaci v Nizozemském Utrechtu se utká osm týmů. Na olympiádu postoupí pouze vítěz. Češky se ve skupině B střetnou s Itálií, Francií a Botswanou, první zápas hrají v úterý proti Francii (16). Ve skupině A jsou Nizozemsko, Velká Británie, Španělsko a Jihoafrická republika.

České softbalistky jdou do kvalifikace jako čtvrtý nejlepší tým Evropy. Na nedávném šampionátu v Ostravě podlehly zlatým Italkám 0:10, stříbrným Nizozemkám 2:6 a bronzovým Britkám 0:2. Největší problémy měly v těchto zápasech s pálkou. Proto se na ni v přípravě zaměřily nejvíc.

Na závěrečnou fázi tréninků tak přiletěly dvě Američanky z nejvyšší univerzitní Divize 1, na softbalistky házela také pětice mužů. Cílem bylo nasimulovat nadhozy Italky Grety Cecchettiové, Nizozemky Evy Voortmanové a Britky Georginy Corrickové – tedy nejlepších nadhazovaček mistrovství Evropy.

„Myslím, že se jim to dařilo velmi dobře, kvalita, kterou jsme měli na tréninku, byla vysoká. Pálkařky měly velmi těžký trénink,“ pochvaloval si trenér Albrecht. „Potřebovaly jsme, aby se trénink co nejvíce podobal zápasům,“ doplnila Veronika Klimplová. „Bylo to opravdu náročné, i když na nadhozy od mužů jsem už byla zvyklá. Myslím, že jsme společně skvěle nasimulovali přesně to, co trenéři chtěli.“

V přípravě znovu pomáhal i unikátní software a data o nejlepších soupeřkách, která český tým v sezoně a na šampionátu nastřádal. „Z dat, která máme, už můžeme určit různé tendence a prvky, co se opakují, hodnotu to má,“ věří trenér. „Pálkařky budou vědět, co za určitého stavu soupeřky hází a nadhazovačky dostanou informace, jaké typy nadhozů dělá pálkařkám potíže.“

PROGRAM KVALIFIKACE

Úterý 23. července: Česko - Francie (16)

Středa 24. července: Česko - Itálie (16)

Čtvrtek 25. července: Česko - Botswana (16)

Pátek 26. a sobota 27. července: finálová skupina pro 4 nejlepší (16 a 19)

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud