Švýcaři volili Sportovce roku. Hvězdného Federera porazil zápasník! | iSport.cz
16. prosince 2019 • 19:19

Švýcaři volili Sportovce roku. Hvězdného Federera porazil zápasník!

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0! Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0!
Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2! Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný tenista Roger Federer nevylepšil vlastní rekord v anketě o švýcarského Sportovce roku o osmé prvenství. Novináři a televizní diváci dali přednost zápasníkovi Christianu Stuckimu, který je šampionem tradičního úpolového sportu ve Švýcarsku zvaného schwingen.Celosvětový fenomén Federer, vítěz 20 grandslamů a bývalá dlouholetá jednička, získal 21,6 procenta hlasů, zatímco Stucki třicet. Třetí byl biker Nino Schurter. Sportovcem roku v rodné zemi byl Federer vyhlášen již sedmkrát, naposledy předloni. Před rokem zvítězil Schurter.

Pětatřicetiletý Stucki vyhrál anketu pořádanou od roku 1950 jako první zástupce schwingenu. Zápasníci se v něm perou pod otevřeným nebem bez rozdílu vah a mají speciální kalhoty. Cílem je soupeře během 10 minut povalit na záda, ty pak musí vítěz poraženému na důkaz úcty oprášit.

Ženskou kategorii v anketě ovládla atletka Mujinga Kambundjiová, bronzová medailistka v běhu na 200 metrů z říjnového mistrovství světa v Dauhá. Za ní se umístily lyžařka Wendy Holdenerová a tenistka Belinda Bencicová.

Švýcaři letos také poprvé volili nejužitečnějšího sportovce roku v kolektivních sportech a prvním držitelem ocenění se stal Roman Josi, kapitán hokejistů Nashvillu.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud