25. listopadu 2021 • 21:45

Jak nouzový stav dopadne na sport: Tisícovka maximum. Kluby řeší fans

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:1. Výroční výhru zařídil Pulkrab
Sparta - Liberec: Řepíkova paráda! Krásně projel obranou hostů a propálil Kváču, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hlediště na fotbalových stadionech, v hokejových arénách a při dalších sportovních akcích se zase vylidní. Sice ne úplně, ale citelně. Vláda ve čtvrtek kvůli prohlubující se koronavirové krizi vyhlásila nouzový stav a jedno z opatření zní, že na sportovní klání může dorazit maximálně tisíc osob (očkovaných, nebo po prodělání covidu). Nařízení má platit třicet dní. Už v pátek se v novém režimu odehraje pět utkání hokejové extraligy, od soboty také zápasy fotbalové ligy. Pro kluby je to nepříjemnost.Zápas posledního a prvního týmu hokejové extraligy byl na delší čas posledním, kdy v českém sportu neplatila kapacitní omezení. Ve Zlíně dorazilo na souboj s Třincem 2301 diváků. V pátek může v Hradci Králové, Liberci nebo Litvínově na tribuny maximálně tisíc lidí, to samé o víkendu na fotbal například na Slavii, Spartu nebo do Plzně. V Česku bují koronavirus a vláda reagovala vyhlášením nouzového stavu a restrikcemi.

„Do jisté míry jsem tohle opatření očekával. Spíš mě překvapilo, že bylo přijato s účinností od pátku. Kluby to ale musí zvládnout,“ podotkl Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace ke snížení maximálního počtu osob na sportovních zápasech na tisíc.

„Budeme hledat cesty, jak se s tím společně s kluby, partnery a fanoušky vypořádat. Bohužel situace je turbulentní, musíme se s tím poprat. Pro kohokoliv je to složité, to se netýká jen klubů, ale i pořadatelů utkání. Asi se to dalo tušit, ta situace není dobrá. Některé kluby už pozastavovaly prodej vstupenek, aby je následně nemusely vracet,“ přidal Petr Nitsche, vedoucí hokejového oddělení agentury BPA. Nařízení platí i pro basketbal, házenou a všechny další sporty.

Fotbalová liga by měla v tomto módu odehrát zbývající podzimní program, který čítá čtyři kompletní kola plus dohrávku Bohemians s Karvinou. Sparty se tohle omezení týká i pro poslední duel v Evropské lize proti Bröndby Kodaň. Hokejová extraliga má na nejbližších třicet dní naplánováno devět kol. Kluby přijdou o podporu i peníze.

Většina z nich teď musí řešit, koho na utkání pustí. Vždyť například fotbalová Slavia má dle dřívějšího vyjádření svého šéfa Jaroslava Tvrdíka 7410 očkovaných permanentkářů a už v neděli přivítá Teplice. Vysoký počet držitelů celosezonních vstupenek, kteří převyšují povolenou tisícovku, evidují i na Spartě nebo v Plzni.

„Vedení klubu se touto čerstvou informací intenzivně zabývá tak, abychom hned v pátek ráno byli schopni naše fanoušky informovat,“ informoval mluvčí západočeského klubu Václav Hanzlík. Viktoria hostí v sobotu Bohemians.

Do Budějovic zase přijede rozjeté Slovácko. Jihočeši by si měli poradit snadněji. Do povolené kvóty by se měli vejít permanentkáři i ti, co už si vstupenku na zítřejší utkání koupili. Další prodej probíhat nebude.

Hokejová Sparta plánuje, že bude obepisovat permanentkáře a domlouvat se s nimi na kompenzaci a také na tom, kdo a kdy bude moct její zápas navštívit. „Hrát s omezeným počtem fanoušků na tribunách znamená pro klub opět obrovské finanční ztráty. Věřili jsme, že už se loňská situace nebude opakovat. Přednostní účast na zápasech Sparty budou mít naši permanentkáři, kteří nás už po posledním období pandemie významně podpořili. Rozhodnutí vlády respektujeme. Zdraví nás všech je ale na prvním místě,“ vzkázala generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Nová opatření

  • na sportovní zápas může maximálně 1000 osob, které jsou buď očkované, nebo prodělaly covid
  • platí od pátku od 18 hodin

ONLINE PŘENOS - Koronavirus ve sportu ...
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Česko Česko Fotbal Fotbal Hokej Hokej Svět Svět
Obnovit
Zprávy ze dne 26. 11. 2021
14:31
26. 11. 2021
Hokej

Hokejová extraliga pokračuje přes omezení návštěvnosti kvůli covidu podle původního rozpisu. Dohodlo se na tom vedení soutěže s představenstvem APK. „Vedení soutěže se s představenstvem APK LH dohodlo, že soutěž pokračuje podle schváleného rozpisu. Účast diváků a prokazování bezinfekčnosti účastníků se řídí platnými nařízeními vlády. Využití kvóty pro účast diváků, tj. způsob distribuce vstupenek, je v pravomoci pořádajícího klubu,“ stojí v tiskové zprávě. 

Rozhovor s ředitelem extraligy Řezníčkem: Špindl? Likvidační, zabijácké. Chceme výjimku pro hokej>>>

Smutnící hradecký fanoušek se kvůli novým vládním nařízení nemůže dostat na své místo
Zprávy ze dne 26. 11. 2021
13:50
26. 11. 2021
AC Sparta Praha

Jak bude řešit přítomnost 1000 fanoušků fotbalová Sparta při nedělním utkání s Libercem? Na Letnou bude moci přijít 500 permanentkářů, kteří v této sezoně chodili na stadion nejčastěji.  Zbylou kapacitu stadionu zaplní lidé nezbytní pro uskutečnění zápasu.

Zprávy ze dne 26. 11. 2021
11:56
26. 11. 2021
Fotbal

Fotbalová Zbrojovka Brno pustí při sobotním zápase proti Opavě na stadion 50 hostujících fanoušků.

Zprávy ze dne 26. 11. 2021
11:53
26. 11. 2021
Fotbal

Podmínky pro vstup na plzeňský stadion pro sobotní utkání proti Bohemians.

Zprávy ze dne 26. 11. 2021
11:42
26. 11. 2021
Fotbal

Fanoušci Baníku Ostrava se v sobotu na stadion ve Zlíně nepodívají. 

Zprávy ze dne 26. 11. 2021
11:39
26. 11. 2021
SK Slavia Praha

Trenér fotbalistů Slavie Jindřich Trpišovský kriticky k novým opatřením: „Jsem z toho samozřejmě hodně zklamaný. Doba je složitá, trvá to už dlouho. Ty restrikce vloni vůbec ničemu nepomohly a nevím, jestli to k nějakému stavu pomůže letos. Navíc to nikomu nepřidá do hlavy, že kromě všech těch problémů, které ta situace přináší, vám ještě někam zakážou jít,“ řekl Trpišovský po remíze 2:2 v domácím utkání Evropské konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam. Rozhovor s Trpišovským po remíze s Feyenoordem Rotterdam ZDE>>>

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský
Zprávy ze dne 26. 11. 2021
11:29
26. 11. 2021
Hokej

Vrcholní představitelé extraligových klubů řešili aktuální situaci již ve čtvrtek pozdě do noci, neboť nejvyšší domácí soutěž pokračuje dnes pěti zápasy 26. kola. „Komunikovali jsme s ministerstvem zdravotnictví a od šesti (večer) může být na stadionech pouze tisíc diváků,“ uvedl ředitel soutěže Josef Řezníček s tím, že proto předpokládá, že omezení kapacity se týká i utkání, která začnou v 17:30.

Karlovy Vary přitom ve čtvrtek avizovaly, že plánují umožnit přístup do arény fanouškům v neomezeném počtu, pokud splní podmínky očkování nebo prodělání nemoci covid-19 v předešlých 180 dnech.

Představitelé klubů budou podle Řezníčka mluvit i o možnosti přerušit extraligu. „Nemyslím si ale, že je to úplně nejlepší výchozí bod. Necháme to ale na klubech. Jsou to ekonomické subjekty a zasahuje se do jejich ekonomiky,“ řekl Řezníček.

Zprávy ze dne 26. 11. 2021
11:00
26. 11. 2021
Fotbal

Co všechno nebude k dispozici na fotbalových stadionech? Pro své fanoušky to shrnuli Bohemians Praha 1905.

Zprávy ze dne 26. 11. 2021
5:00
26. 11. 2021
Hokej

Když tu scénu vidíte, otevřete pusu. Padne brada, chvíli trvá, než údiv povolí. Jsou dva pod nulou a dělníci zrovna instalují mantinely, ladí se cesta pro hráče, přípravy na D+D Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně uhánějí do finiše. Strmé tribuny namáčknuté na led vás ohromí. Má to jednu chybu, podstatnou. Platí, že se na ně maximálně postaví 1 000 lidí. Zatím. Pokud se do 7. prosince ještě covidové šrouby neutáhnou. Hokejový svátek se nezruší, ale čeká ho komorní atmosféra. Více čtěte ZDE>>>

VIDEO
Zprávy ze dne 25. 11. 2021
22:28
25. 11. 2021
Hokej

Na páteční zápas 26. kola hokejové extraligy mezi Karlovými Vary a Mladou Boleslaví bude mít přístup neomezený počet diváků, kteří splní podmínky v podobě očkování nebo prodělání nemoci covid-19 v předešlých 180 dnech. Vedení Energie i přes dnešní rozhodnutí vlády o omezení návštěvnosti na sportovních akcích na maximálně 1000 diváků oznámilo, že s ohledem na fakt, že se hraje od 17:30, nemusí tuto podmínku splnit.

Vstoupit do diskuse
4

Sport 2021

Davis Cup 2021 (25. listopadu - 5. prosince, Madrid, Innsbruck, Turín)
Program turnaje Česká nominace

Biatlon 2021/2022 (27. listopadu - 5. prosince, Östersund)
SP v biatlonu Östersund Program SP v biatlonu 2021/2022

Zimní olympijské hry 2022 (4. - 20. února 2022, Peking)
Hokej na ZOH 2022

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud