Rosol zaválel a popíchl Slováky: Chtěli jsme to víc! Ještě na to mám | iSport.cz
Jan Jaroch
6. března 2020 • 21:23

Rosol zaválel a popíchl Slováky: Chtěli jsme to víc! Ještě na to mám

Autor: Jan Jaroch
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | V Davis Cupu už srazil Alexandra Zvereva či Jo Wilfrieda Tsongu. Proto Lukáš Rosol nelétal v oblacích, když zapsal v Davis Cupu kariérní výhru číslo 17. Slovenskou jedničku Andreje Martina přemohl 6:4, 6:4 a předvedl výkon, který byl o několik úrovní lepší než jeho aktuální žebříček – 179. místo.Martinovi patří 95. místo na světě, byl favoritem utkání. Čím to, že vy v Davis Cupu ale vždy předvedete svůj nejlepší tenis?
„Vím to o sobě. Davis Cup mě vždycky vyburcuje, snažím se týmu odvděčit za servis, který nám celý týden dělá.“

Žebříčkově lepšího hráče než Martina (95.) jste letos ještě neporazil. Takový výkon je vzpruhou i do individuální kariéry, že?
„Vím, že na to ještě mám. Jinak bych už asi nereprezentoval, kdyby si myslel, že mě mladí dotahují a jsou lepší. Jen mám na turnajích prostě problém s regenerací. Tam je potřeba vyhrát čtyři až pět takových zápasů, často je hraju na tři sety. A mladí už jsou nadupanější a lépe regenerují než já, proto se přes tuhle hranu nemůžu pořád dostat.“

Nyní jste ale ukázal, jakého tenisu jste stále schopný. Čím to, že celému českému týmu pátek tak vyšel?
„Myslím, že jsme to chtěli víc než Slováci a dali jsme do toho srdce. Věděli jsme, že mají dobrý debl a budou v něm velcí favorité, proto my musíme dát všechno do úvodního dne. Kdyby to bylo po pátku 1:1, byl bych vážně zklamaný. Ale všechno se nám povedlo. O to to v sobotu bude složitější, protože získat poslední bod je vždy nejtěžší.“

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud