French Open 2018: Tenisty čeká rekordní balík, rozdělí si skoro miliardu | iSport.cz
21. března 2018 • 07:47

French Open 2018: Tenisty čeká rekordní balík, rozdělí si skoro miliardu

Autor: ČTK
Rafael Nadal si vychutnává okamžiky s pohárem pro šampiona French Open 2017. V Paříži získal už svůj desátý triumf.
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenisté si při letošním pařížském grandslamu French Open rozdělí odměny v celkové výši 39,197 milionu eur, tedy bezmála miliardu korun (996 553 milionů Kč). To oproti loňsku představuje téměř desetiprocentní navýšení. Oznámil to ředitel antukového turnaje Guy Forget.Štědřejší byli dosud jen pořadatelé loňského US Open, kde celková výše prémií dosáhla 50,4 milionu dolarů (při tehdejším kurzu 1,14 miliardy korun).

Pro vítěze mužské i ženské dvouhry v Paříži je připraveno 2,2 milionu eur (56 milionů korun). Už při pouhé účasti si hráči a hráčky přijdou na 40.000 eur (milion korun), které dostane každý po vyřazení v prvním kole.

Roland Garros má před sebou 117. ročník a hrát se bude od 27. května do 10. června. Obhájci titulu jsou Španěl Rafael Nadal a Lotyška Jelena Ostapenková.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud