French Open - Roland Garros 2020 | Trapas, obhajoba trvala 63 minut. Jen na jednu bránu, hlesla Vondroušová | iSport.cz
Jan Jaroch
28. září 2020 • 18:19

Trapas, obhajoba trvala 63 minut. Jen na jednu bránu, hlesla Vondroušová

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Legenda, nebo úředník? Kdo by mohl vést FAČR po Malíkovi?
Haškova zástupkyně Haindlová: Martin je odvážný, zaslouží si mezinárodní tribunál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni byla šokující pařížskou hvězdou, letos stejně překvapivou poraženou v úvodním kole. Pokus o obhajobu loňského finále na Roland Garros trval pro Markétu Vondroušovou jen 63 minut. V prvním kole dostala výprask od devatenáctileté polské hvězdičky Igy Šwiatekové 1:6, 2:6.Na malém dvorci číslo 7, kam pořadatelé celkem neuctivě odveleli vicemistryni turnaje, nepředvedla mnoho. A může být ráda, že díky dvouletému žebříčku odepíše 1300 pařížských bodů až příští rok v červnu, jinak by aktuální světová devatenáctka vypadla z top 50 pořadí WTA Tour.

Po loňské pohádce si jednadvacetiletá rodačka ze Sokolova letos v Paříži zahrála v hororu. Co naplat, že se v generálce v Římě prezentovala maršem do semifinále a zdálo se, že konečně chytila formu. Těžká antuka a velmi zdatná protivnice Šwiateková jí připravily krušné chvíle. Za pouhých 63 minut byl trapasu konec, opatrný tenis Vondroušové (7 winnerů/15 nevynucených chyb) narazil na dravé polské mládí (23 winnerů/19 nevynucených chyb).

„Většinu toho pozabíjela, vůbec mi nedala prostor, abych se do zápasu dostala. Možná jsem mohla hrát někdy více agresivně, protože to bylo takové na jednu bránu. Jenže Iga hrála hrozně dobře a já se pořád bránila. Sedlo jí to, já se neměla čeho chytit,“ litovala Vondroušová. „Ona je prostě dobrá hráčka, teď hrála extrémně dobře, byla lepší. Nedá se nic dělat,“ uznala zkroušená česká tenistka.

Nechtěla se vymlouvat, přesto podotkla, že těžká antuka a citelná zima představovaly problém. „Podmínky nebyly ideální, méně to létá, to se na zápase podepsalo. Ale soupeřka hrála prostě velmi dobře. Nevím ani, co bych udělala v tom zápase lépe,“ kroutila hlavou Vondroušová. „Ale vztah k Paříži se nemění, uvidíme příští rok.“

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud