Jan Jaroch
23. května 2022 • 22:00

Hořký návrat Krejčíkové. Proč jste na mě bučeli? vyčetla Francouzům

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
9
TOP VIDEA
Pardubice - Sparta: Mukwelle docpal míč do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
Pardubice - Sparta: Kinského zaváhání, Krejčí doklepl míč do sítě! 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni se vyhřívala v přízni pařížského publika. A letos, když oslabená a nerozehraná potřebovala jeho podporu ještě víc, ji Barbora Krejčíková nedostala. Samozřejmě, čelila domácí sokyni Diane Parryové a počítala s tím, že bude hrát proti celému stadionu. I tak jí některé momenty zápasu zalezly pod kůži.Jako když si po prohrané druhé sadě vybrala pauzu na toaletu a odskočila si do šatny. Parryová se mezitím snažila udržet rozehřátá, na hlavu v teplákách se vracející Krejčíkové se sneslo bučení. Nebylo nijak dlouhé, ale významné.

„Vůbec nevím, co se stalo. Nevím, proč bučeli. Myslím, že za cokoliv, co udělám, na mě lidé dřív nebo později začnou bučet. To je prostě život,“ opáčila dotčeně Krejčíková. Už loni při mistrovském pochodu se držela praxe odejít před třetím setem do šatny a nikdo se nad tím příliš nepozastavoval.

Na loňském US Open ale tenhle (zlo)zvyk tak „zpopularizoval“ Stefanos Tsitsipas, že ATP i WTA sáhly ke změně pravidel. Na toaletu lze odejít jen jednou za zápas a pauza navíc nesmí být delší než tři minuty. Další dvě minuty dostanete k dobru, pokud se i převlékáte. To aby tenisté i tenistky nečelili obvinění, že přestávek využívají spíš k vyvedení protivníků z tempa než k odskočení na záchod. 

Krejčíková je svou rutinou v tenisovém světě známá, letos v Austrálii už dostala napomenutí, protože přetáhla pauzu před třetím setem zápasu s Jelenou Ostapenkovou.

Tentokrát v Paříži pravidla neporušila, přesto slyšela bučení. A nejen to, osazenstvo Chatrierova stadionu se radovalo i z jejích dvojchyb, což Češka registrovala. „Není to poprvé, co se mi něco takového stalo. Ale řekla bych, že dneska se vším, čím jsem si procházela, to bylo opravdu velmi náročné. Musela jsem se ale popasovat s hrozně moc věcmi. Ať už s mojí hrou, aby bylo všechno v pohodě, aby mě nezačala bolet ruka, se soupeřkou, s diváky… Bylo toho na mě v prvním zápase po návratu zkrátka moc.“

 

ONLINE PŘENOS - Roland Garros 2022
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Karolína Plíšková Karolína Plíšková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 27. 5. 2022
13:28
27. 5. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Konec, 7:6, 2:6, 0:3 skreč. Plačící Karolína Muchová končí zápas. Rozumné rozhodnutí i strašná smůla.

Zprávy ze dne 27. 5. 2022
13:20
27. 5. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

7:6, 2:6. Karolína hraje na jedné noze, tohle nemá velký smysl. Skreč přijde asi dřív než později.

Zprávy ze dne 27. 5. 2022
13:01
27. 5. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Anisimovová vede 3:2 a jde na podání. 

Zprávy ze dne 27. 5. 2022
13:00
27. 5. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Karolína si zvkrla pravý kotník, padá na antuku, pobrekává. Další ošetření, zkouší hrát dál, ale ve vzduchu visí skreč. 

Zprávy ze dne 27. 5. 2022
12:50
27. 5. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Anisimovová hodně pomohla české soupeřce řadou nevynucených chyb ke srovnání na 2:2.

Vstoupit do diskuse
9
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud