US Open 2020 | Šafářová má na US Open mazlíčka. Dostal i akreditaci a spí s ní v posteli | iSport.cz
Jan Jaroch
29. srpna 2018 • 14:20

Šafářová má na US Open mazlíčka. Dostal i akreditaci a spí s ní v posteli

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z NEW YORKU | Přijdete na tiskovou konferenci, nastavíte před respondenta diktafon. A on vám ho olízne. Seznamte se s Rockym, osmiměsíčním štěnětem biewer jorkšírského teriéra, novým členem tenisové smečky. K vítěznému zápasu své paničky na US Open se nevyjádřil, prospal ho u kurtu číslo 9. „Můj tenis ho vůbec nezajímá,“ smála se Lucie Šafářová. A to je hlavní pointa, proč si tenistky čtyřnohé parťáky pořizují. Starost o chlupaté klubíčko vám odvede myšlenky mimo čáry kurtu.Při vítězném utkání proti Petře Martičové dohlížel na trhače, jenž se vejde do malé tašky, tenistčin kouč Rob Steckley. „Jenže teď se šel dívat na další soupeřku, takže ho mám na starosti já,“ vysvětlovala Šafářová, proč ji Rocky doprovázel mezi novináře.

Některé turnaje mají striktní pravidla. Psi nesmí do Wimbledonu, v Anglii je navíc stejně jako v Austrálii přísná karanténa. „V Paříži jsou psi také zakázaní, ale je malý, měla jsem ho v tašce, tak mi nedělali problémy,“ líčila Šafářová, podle které je právě US Open k psům nejvstřícnější.

„První den jsem dokonce otevřela skříňku a měla jsem v ní flašku s čepicí pro sebe a flašku s hračkou pro něj. Asi už vědí, které hráčky mají s sebou psa, mysleli na nás a normálně dali pejskům hračky do skříňky. Říkala jsem si: To je teda hodně dobrý,“ smála se Šafářová.

Není to jediný prezent, který Rocky dostal. Gumovou kukuřici, hračku na kousání, mu přinesli fanoušci české tenistky. „Dostává víc dárků než já,“ mračila se naoko Šafi, jež má na psí tašce připnutou i druhou akreditaci. Stojí na ní: Rocky Safarova.

Někdo má celkem dobrý život, napsala si Šafářové k téhle fotce psíka Rockyho
Někdo má celkem dobrý život, napsala si Šafářové k téhle fotce psíka Rockyho

Psí normálnost do abnormálního života

Mít po boku psího mazlíčka, to není v ženském tenise vůbec nová věc. Již Martina Navrátilová v dobách největší slávy brázdila turnaje s foxteriérem K. D., což byla zkratka pro Killer dog, tedy psa zabijáka. „Prostě se snažíte vnést trochu normálnosti do hodně abnormálního života, který vedete,“ vysvětlovala tehdy Navrátilová, velká milovnice všech zvířat a psů obzvlášť.

„Pes je sice starost, musíte chodit několikrát denně venčit. Ale ještě větší je radost. Jsem ráda, že ho mám,“ souhlasí Šafářová, jež si Rockyho pořídila na jaře, když bojovala s nemocí a malomyslností.

„Byli jsme na výletě a uviděla jsem tam tyhle pejsky běhat. Už cestou vlakem domů mi neteře začaly říkat, ať si je najdu na internetu. Vyrazili jsme se na štěňátka podívat, a jak už je člověk vidí, to je konec. Prostě je chce,“ vylíčila tenistka, která si psa přivezla ze Zašové u Rožnova pod Radhoštěm. „Je to Valach,“ zavtipkovala.

Majestátní jméno Rocky vybrala úmyslně. „Přece je tak strašně malinký, že potřebuje velké jméno.“ Rocky je ale především velký slušňák. Cestu letadlem do Ameriky prospal způsobně paničce na klíně, ani jednou se nepočůral. „Jinak spí v posteli. První týden jsem odolávala, pak už to nešlo. Ze začátku vstával v šest, což bylo krutý. Teď už vydrží až do půl osmé.“

Na US Open je celá smečka psů. S Caroline Wozniackou dorazil její pomeranian Bruno. „S tím je Rocky kámoš. I Nicole Gibbsová tady má psa, Ostapenková taky a ještě jsou tu dva další. Když se všichni sejdou, tak to na trávě lítá, že lidi koukají.“

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud