Autor: iSport.cz
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Tenistka Petra Kvitová titul v Petrohradu neobhájí. Turnajová jednička a finalistka Australian Open působila ve čtvrtfinále s Donnu Vekičovou unaveně a po chybách Chorvatce podlehla 4:6 a 1:6.

Kvitová v duelu s osmou nasazenou Vekičovou pětkrát přišla o podání a její údery neměly obvyklou razanci. V hodinu a třiadvacet minut dlouhém utkání zahrála dvacet vítězných míčů a udělala více než dvakrát tolik nevynucených chyb.

V prvním vyrovnaném setu rozhodla ztráta podání Kvitové na 4:5. Ještě vybojovala brejkbol zpět, ale Vekičová ho za pomoci zkrácení odvrátila a set dopodávala. Ve druhé sadě Kvitová od stavu 1:0 prohrála šest gamů po sobě.

Vekičová výhrou nad Kvitovou získala poprvé v kariéře skalp světové dvojky. Její příští soupeřkou bude Darja Kasatkinová, nebo Vera Zvonarevo