Rozjetý Nadal deklasoval krajana Ferrera a zahraje si znovu o titul

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Španělský tenista Rafael Nadal je krok od zisku rekordního sedmého titulu na Roland Garros. Druhý hráč světa v dnešním semifinále antukového grandslamu deklasoval krajana Davida Ferrera 6:2, 6:2 a 6:1 a ve finále narazí na světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Nadal prochází letošním ročníkem French Open naprosto suverénně, ještě neztratil ani set. Ani šestý muž světového žebříčku Ferrer mu nedokázal vzdorovat.

Rychle prohrál první set 2:6 a ve druhém prohrával 1:4, když utkání přerušil déšť. Přestávka však šestadvacetiletého Nadala nezbrzdila.

Po ní už Ferrerovi dovolil jen dvě hry a po hodině a 46 minutách čistého času stvrdil svůj postup do boje o titul.

Ten získal od roku 2005 pokaždé s výjimkou roku 2009, kdy ho v osmifinále vyřadil Švéd Robin Söderling.