Slzy v očích Kvitové. Takhle zle jsem jí hrát neviděl, říká Kotyza | iSport.cz
24. října 2012 • 05:00

Slzy v očích Kvitové. Takhle zle jsem jí hrát neviděl, říká Kotyza

Autor: pan
TOP VIDEA
Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl
Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi Chceme hrozit ze standardek. Kosovo je nebezpečné i bez Muriqiho, předesílají Češi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nikdy s Radwaňskou neprohrála, přesto schytala česká hvězda Petra Kvitová od polské tenistky těžký debakl 3:6, 2:6. A navíc ve svém úvodním zápase Turnaje mistryň, kde obhajuje loňský titul. "Jsem ze sebe zklamaná, těch chyb bylo příliš," těžko hledala slova dvaadvacetiletá Češka.Měla to být pro šestou hráčku světa lehčí skupina. Společnost Marie Šarapovové, Italky Erraniové a Polky Radwaňské se zdála být příjemnější, než Sereny Williamsové, Azarenkové a Kerberové.

Přesto se wimbledonská vítězka z minulého roku přesvědčila, že ani to nemusí stačit. Proti čtvrté tenistce světa kupila od samého počátku chybu za chybou, nic jí nebylo platné ani vyrovnání stavu z 0:3 na 3:3.

"Je to Turnaj mistryň a já vím, že můžu hrát jenom lépe. Stále mám šanci na postup," pátrala se slzami v očích alespoň po nějakých pozitivech česká hvězda.

Za fráze se po špatném výkonu své svěřenkyně neschovával ani její kouč David Kotyza.

"Myslím, že se to dá nazvat debakl. Zahrála hluboko pod své možnosti a byl to jeden z nejslabších zápasů, co jsem od ní letos viděl. Dost jsme trénovali, ale vůbec nezahrála," řekl pro Radiožurnal kouč.

Světová čtyřka českou soupeřku v první sadě k ničemu nepustila
Světová čtyřka českou soupeřku v první sadě k ničemu nepustila

"Hrála jsem všude jinde, jen ne do kurtu. Nepohybovala jsem se dobře. Špatně jsem se k míčům stavěla, byla jsem všude o krok později," těžko hledala po 41 nevynucených chybách slova světová šestka.

Kvitové nepomohla ve druhém setu ani porada s trenérem. "Nehrála jsem dobře ani takticky. Když jsem třeba mohla jít k síti, tak jsem nešla. Byla moc vzadu. Celkově jsem se necítila v pohodě," dodává fulnecká rodačka.

Česká tenistka nastoupí ke svému druhému duelu ve čtvrtek proti Erraniové, která hladce prohrála se Šarapovovou. Pokud však bude chtít opora fedcupového týmu postoupit, bude muset pravděpodobně porazit nejen Italku, a ale v posledním duelu ve skupině i Šarapovovou, s kterou prohrála všechny tři letošní mače.

 
Články odjinud


Články odjinud