Polští tenisté porazili ve finále USA a získali Hopmanův pohár

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Polští tenisté poprvé vyhráli Hopmanův pohár. Agnieszka Radwaňská a Jerzy Janowicz ve finále porazili Američany Serenu Williamsovou a Johna Isnera 2:1, přičemž vítěze určila až závěrečná smíšená čtyřhra.

Američané postoupili ze skupiny do finále díky čtvrteční výhře nad českou dvojicí Lucie Šafářová, Adam Pavlásek, ale sedmý titul nepřidali. Světová jednička Williamsová totiž po porážce s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou nezvládla ani zápas s Radwaňskou a rozhodující třetí set prohrála hladce 1:6.

Radwaňská nastoupila proti osmnáctinásobné grandslamové vítězce Williamsové podeváté a poprvé uspěla. "Jsem šťastná, že jsem se po tom druhém setu zase dokázala zlepšit. Taková výhra vždycky potěší a dodá sebevědomí," řekla nová svěřenkyně trenérky Martiny Navrátilové.

Isner sice vyrovnal na 1:1, ale Poláci si po loňské finálové prohře s Francií už tentokrát nenechali vítězství vzít. V závěrečném mixu porazili americký pár ve dvou setech.