Murray na Turnaji mistrů na úvod zničil Čiliče, Nišikori zdolal Wawrinku

Chorvatský tenista přichází k svému prvnímu zápasu na Turnaji mistrů
Wawrinka neměl proti Nišikorimu žádnou šanci
Nišikori svého soupeře nešetřil
Nišikori porazil ve dvou setech Wawrinku
   Marin Čilič se opírá do svého podání
   Marin Čilič na returnu
Andy Murray se v prvním setu trápil na servisu
12
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Tenis
Začít diskusi (0)

Andy Murray zvládl svůj premiérový zápas v roli světové tenisové jedničky a na Turnaji mistrů v Londýně porazil Chorvata Marina Čiliče 6:3 a 6:2. Vedle favorizovaného Brita si ve skupině Johna McEnroea připsal první výhru i Japonec Kei Nišikori, který podobně hladce 6:2, 6:3 přehrál Švýcara Stana Wawrinku.

Murray měl s Čiličem před zápasem bilanci 11:3, ale z posledních šesti vzájemných utkání polovinu prohrál a v úspěších se oba rivalové střídali. A stalo se tak i tentokrát, protože před 17.000 diváky v londýnské hale O2 Murray oplatil Čiličovi srpnovou porážku v Cincinnati.

V prvním setu Murray sebral Čiličovi dvakrát podání a sám servis ztratil jen jednou. Ve druhém už byl při vlastním podání stoprocentní, zatímco soupeře opět dvakrát brejknul, a za 92 minut si připsal 20. vítězství za sebou.

Nišikori v nečekaně jednostranném utkání vyřídil Wawrinku za pouhých 68 minut. Šestadvacetiletý Japonec vzal o pět let staršímu soupeři dvakrát podání v každém setu a alespoň částečně se mu revanšoval za semifinálovou porážku na US Open.

Nišikori a Kanaďan Milos Raonic, jenž hraje v druhé skupině Ivana Lendla, mohou na základě výsledků v Londýně vystřídat Wawrinku na třetím místě žebříčku.

Dvouhra:

Skupina Johna McEnroea:

Nišikori (5-Jap.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:2, 6:3,
Murray (1-Brit.) - Čilič (7-Chorv.) 6:3, 6:2

 1.Murray1002:01
 Nišikori1102:01
3.Wawrinka1010:20
 Čilič1010:20

Čtyřhra:

Skupina Fleminga a McEnroea:

Klaasen, Ram (7-JAR/USA) - Herbert, Mahut (1-Fr.) 7:5, 6:4,
Kontinen, Peers (5-Fin./Austr.) - F. López, M. López (4-Šp.) 6:3, 7:6 (9:7).

 1.Kontinen, Peers1102:01
 Klaasen, Ram1102:01
3.Herbert, Mahut1010:20
 M. López, F. López1010:20

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů