8. června 2018 • 20:31

Útok na Kvitovou: Policie si je jistá, že má útočníka. Už jednou ji obelstil

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie si je na 100 procent jistá, že má ve vazbě opravdu muže, který 20. prosince 2016 napadl Petru Kvitovou. Podle informací České televize to potvrdily dvě shodné pachové stopy nalezené v prostějovském bytě, kde útočník tenistku vážně pořezal.Petru Kvitovou teď čeká živá rekognice, kdy bude muset násilníka označit na vlastní oči. Dosud policisté vycházeli z toho, že tenistka muže poznala na jedné z fotek. Podle aktuálních informací ČT údajný pachatel pochází z Brna, kde také bydlí, a je mladší, než se původně myslelo - má mu být kolem třiceti let.

Policisté už stejného muže prověřovali jako podezřelého bezprostředně po útoku v lednu 2017, ale nakonec ho nezadrželi, protože se domnívali, že předložil neprůstřelné alibi. To se však nyní podařilo rozbít.

Tenistka Petra Kvitová přijde kvůli napadení o desítky milionů korun
Tenistka Petra Kvitová přijde kvůli napadení o desítky milionů korun

Zásadní informace podle ČT přišla od jednoho z policistů, takže pravděpodobně nebude vyplacena slibovaná půlmilionová odměna. Dotyčný policista se při operační činnosti dostal ke zprávě, že právě tenhle pachatel by mohl za útokem stát i přes prvotní alibi.

Napadení dvojnásobné wimbledonské vítězky olomoucká krajská policie vyšetřovala jako vydírání, loni v listopadu ho odložila a letos jej znovu otevřel útvar policejního prezidia. Muž byl zadržen v květnu a prostějovský okresní soud jej poslal do vazby. Za zločin vydírání hrozí pět až 12 let vězení.

Útočník se v prosinci 2016 vetřel ke Kvitové do bytu a tenistku při potyčce vážně pořezal na levé ruce, v níž drží raketu. Kvitová se podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni v květnu.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze