8. června 2018 • 20:31

Útok na Kvitovou: Policie si je jistá, že má útočníka. Už jednou ji obelstil

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: (Huri)Kane vystřílel výhru Anglie, Lukaku pomohl dvěma góly Belgii FAKTA MS: (Huri)Kane vystřílel výhru Anglie, Lukaku pomohl dvěma góly Belgii
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie si je na 100 procent jistá, že má ve vazbě opravdu muže, který 20. prosince 2016 napadl Petru Kvitovou. Podle informací České televize to potvrdily dvě shodné pachové stopy nalezené v prostějovském bytě, kde útočník tenistku vážně pořezal.


REKLAMA
digi tv

Petru Kvitovou teď čeká živá rekognice, kdy bude muset násilníka označit na vlastní oči. Dosud policisté vycházeli z toho, že tenistka muže poznala na jedné z fotek. Podle aktuálních informací ČT údajný pachatel pochází z Brna, kde také bydlí, a je mladší, než se původně myslelo - má mu být kolem třiceti let.

Policisté už stejného muže prověřovali jako podezřelého bezprostředně po útoku v lednu 2017, ale nakonec ho nezadrželi, protože se domnívali, že předložil neprůstřelné alibi. To se však nyní podařilo rozbít.

Tenistka Petra Kvitová přijde kvůli napadení o desítky milionů korun
Tenistka Petra Kvitová přijde kvůli napadení o desítky milionů korun

Zásadní informace podle ČT přišla od jednoho z policistů, takže pravděpodobně nebude vyplacena slibovaná půlmilionová odměna. Dotyčný policista se při operační činnosti dostal ke zprávě, že právě tenhle pachatel by mohl za útokem stát i přes prvotní alibi.

Napadení dvojnásobné wimbledonské vítězky olomoucká krajská policie vyšetřovala jako vydírání, loni v listopadu ho odložila a letos jej znovu otevřel útvar policejního prezidia. Muž byl zadržen v květnu a prostějovský okresní soud jej poslal do vazby. Za zločin vydírání hrozí pět až 12 let vězení.

Útočník se v prosinci 2016 vetřel ke Kvitové do bytu a tenistku při potyčce vážně pořezal na levé ruce, v níž drží raketu. Kvitová se podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni v květnu.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze