Útok na Kvitovou: Policie si je jistá, že má útočníka. Už jednou ji obelstil | iSport.cz
8. června 2018 • 20:31

Útok na Kvitovou: Policie si je jistá, že má útočníka. Už jednou ji obelstil

TOP VIDEA
Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie si je na 100 procent jistá, že má ve vazbě opravdu muže, který 20. prosince 2016 napadl Petru Kvitovou. Podle informací České televize to potvrdily dvě shodné pachové stopy nalezené v prostějovském bytě, kde útočník tenistku vážně pořezal.Petru Kvitovou teď čeká živá rekognice, kdy bude muset násilníka označit na vlastní oči. Dosud policisté vycházeli z toho, že tenistka muže poznala na jedné z fotek. Podle aktuálních informací ČT údajný pachatel pochází z Brna, kde také bydlí, a je mladší, než se původně myslelo - má mu být kolem třiceti let.

Policisté už stejného muže prověřovali jako podezřelého bezprostředně po útoku v lednu 2017, ale nakonec ho nezadrželi, protože se domnívali, že předložil neprůstřelné alibi. To se však nyní podařilo rozbít.

Tenistka Petra Kvitová přijde kvůli napadení o desítky milionů korun
Tenistka Petra Kvitová přijde kvůli napadení o desítky milionů korun

Zásadní informace podle ČT přišla od jednoho z policistů, takže pravděpodobně nebude vyplacena slibovaná půlmilionová odměna. Dotyčný policista se při operační činnosti dostal ke zprávě, že právě tenhle pachatel by mohl za útokem stát i přes prvotní alibi.

Napadení dvojnásobné wimbledonské vítězky olomoucká krajská policie vyšetřovala jako vydírání, loni v listopadu ho odložila a letos jej znovu otevřel útvar policejního prezidia. Muž byl zadržen v květnu a prostějovský okresní soud jej poslal do vazby. Za zločin vydírání hrozí pět až 12 let vězení.

Útočník se v prosinci 2016 vetřel ke Kvitové do bytu a tenistku při potyčce vážně pořezal na levé ruce, v níž drží raketu. Kvitová se podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni v květnu.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud