Na Strýcovou útočili po kritice Sereny. Přišly výhrůžky smrtí, přiznala | iSport.cz
5. listopadu 2018 • 13:30

Na Strýcovou útočili po kritice Sereny. Přišly výhrůžky smrtí, přiznala

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nebála se kritizovat chování Sereny Williamsové ve finále US Open. Tenistka Barbora Strýcová se za to dočkala záplavy kritických i urážlivých reakcí. Přiznala to v rozhovoru pro pořad Prostor X na Reflex.cz. „Přišlo hodně výhrůžných zpráv. Rozhodně od fanoušků Sereny,“ řekla.Letos nebyl zápas mezi tenistkami, po kterém by se strhla větší vlna reakcí. Serena Williamsová při neúspěšném finále US Open útočila na rozhodčího, který ji nejdřív trestal za nedovolený koučink. Následně hovořila také o sexismu v tenise.

Strýcová ji za to odsoudila.„Rozhodčí jednal správně a podle pravidel. Byla hrozně agresivní a povýšená,“ prohlásila o Williamsové v září například v rozhovoru pro deník Sport.

I dnes si Strýcová za svými tehdejšími postoji stojí. „Jelikož dostávám pokuty často, vím, co si můžu dovolit. Serena nebyla dostatečně potrestána,“ kritizovala, že americké tenisové legendě byla za její chování udělena ´pouze´ pokuta ve výši 17 tisíc dolarů. Vadilo jí také, že svým výstupem pokazila pocity po vítězném finále mladé Japonce Naomi Ósakaové. „Zničila jí ten pocit,“ tvrdí.

Výroky Strýcové se dostaly do zahraničních médií. „I když byl překlad špatný, přišlo hodně výhrůžných zpráv. Některý byly krutý… že mě zabijou a podobně.“ To je přitom kolorit, který je v dnešním tenisovém světě už běžný. „Po vyhraných a prohraných zápasech chodí zprávy hlavně od sázkařů. Ti nám píšou, že jim dlužíme peníze. Zapletou do toho i rodinu. Jsou to ubožáci, kteří sednou k počítači a napíší něco, co ublíží člověku. To nezměním,“ popsala Strýcová.

S postoji Williamsové, že v tenisu vládne sexismus, také nesouhlasí. „V našem sportu je hdoně feministek, je potřeba v tom najít rovnováhu,“ nabádá.

Jak se vyrovnává s tlakem? Přijala by státní vyznamenání? Jak vnímá možné změny ve Fed Cupu? Jak snáší zájem o svůj soukromý život? Podívejte se na celý pořad Prostor X na Reflex.cz>>>

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud