Trapas hned na úvod. Tohle není naše hymna, divili se tenisté na ATP Cupu | iSport.cz
3. ledna 2020 • 14:41

Trapas hned na úvod. Tohle není naše hymna, divili se tenisté na ATP Cupu

Autor: vmn
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

První ročník nové týmové soutěže ATP Cup se v Austrálii sotva rozjel a už má za sebou první pořadatelské selhání. Před zápasem mezi Moldavskem a Belgií zahráli Moldavanům rumunskou státní hymnu. Organizátoři už se omluvili, obě sousedící země si není těžké splést, dlouhodobě se dokonce uvažuje o jejich sjednocení.Zatímco Belgičané si před svým prvním zápasem na ATP Cupu poslechli svou státní hymnu, rozčarování Alexandera Cozbinova s Radu Albotem bylo zřejmé. Při jejich představení nezněla hymna Moldavska, ale sousedního Rumunska.

Nový turnaj se tak ještě ani nerozehrál a už měl první přešlap k žehlení. „Zahráli jsme špatnou hymnu. Upřímně se omlouváme,“ napsali pořadatelé ATP Cupu na Twitter s tím, že hráčům se přišli omluvit osobně.

Utkání Belgie s Moldavskem, které se na turnaj dostalo jako jeden z posledních účastníků, nakonec skončilo 2:0. Cozbinov prohrál úvodní těsný zápas s o téměř sedm set míst lépe postaveným Stevem Darcisem až 5:7 ve třetím setu, špatná hymna ho ale prý neovlivnila:

„Nebyl to žádný velký problém, ale není tak těžké zahrát správnou hymnu,“ pousmál se po zápase Moldavan. „Rumunsko a Moldavsko mají skoro stejné vlajky, tak asi ta chyba vznikla,“ tušil.

A má pravdu. Vlajky obou zemí tvoří modré, žluté a červené svislé pruhy, jen v Moldavsku ji mají doplněnou o státní znak uprostřed. Obě země mají i částečně společnou historii, mezi lety 1918 a 1940 bylo Moldavsko součástí Rumunského království, než ho anektoval Sovětský svaz.

Samostatné je Moldavsko od začátku 90. a spojení s Rumunskem v něm je dlouhodobým politickým tématem, ale když předloni přistála v Kišiněvě rumunská nabídka na znovusjednocení, prezident ji zdvořile odmítl. Nejen pořadatelé sportovních akcí si tak musí dál dávat pozor.

Tenisový turnaj mužských týmů ATP Cup v Austrálii:

Skupina C (Sydney):

Belgie - Moldavsko 3:0

Darcis - Cozbinov 6:4, 6:7 (4:7), 7:5, Goffin - Albot 6:4, 6:1, Gille, Vliegen - Albot, Cozbinov 6:7 (5:7), 7:6 (7:4), 11:9.

Skupina D (Perth):

USA - Norsko 1:2

Fritz - Durasovic 6:2, 6:2, Isner - Ruud 7:6 (7:3), 6:7 (10:12), 5:7, Krajicek, Ram - Durasovic, Ruud 6:4, 3:6, 5:10.

Skupina F (Brisbane):

Kanada - Řecko 3:0

Auger-Aliassime - Pervolarakis 6:1, 6:3, Shapovalov - S. Tsitsipas 7:6 (8:6), 7:6 (7:4), Auger-Aliassime, Shapovalov - Pervolarakis, P. Tsitsipas 6:2, 6:3.

 
Články odjinud


Články odjinud